Mama (anonim, 94.254.195.)
około 1 lat temu, Warszawa

Czy Mysimba jest skutecznym lekiem?

Witam.2 lata temu urodziłam 3 dziecko.od tego czasu usilnie próbuje schudnąć.stosowalam już wszystkie diety i korzystałam z usług dietetyczki.schudlam 3,5 kg i koniec.jesli schudnę trochę to zaraz z powrotem tyje.i tak ciagle.mam ok 20 kg nadwagi.zastanawiam się nad mysimba ??????nie specjalnie mam sile by ćwiczyć.dzieci chłop i kupę roboty w domu.wiem ze tabletki nie załatwia za mnie wszystkiego ale czy pomogą .

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zacznę od informacji, że - tak jak Pani napisała - tabletki "nie załatwią wszystkiego". Lek Mysimba jest wskazany do stosowania jako uzupełnienie diety i przy zwiększonej aktywności fizycznej:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/ulotka

Przystępne informacje znajdzie Pani również w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki

Każdy lek przed dopuszczeniem do obrotu jest badany pod kątem skuteczności. Mysimba jest lekiem nowej generacji, działa na poziomie mózgu - między innymi na ośrodki głodu i sytości. Jego skuteczność jest więc udokumentowana, nie oznacza to jednak, że w każdym przypadku możliwe będzie uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Producent zaleca, aby lek Mysimba po 16 tygodniach stosowania odstawić, jeśli masa ciała pacjenta nie uległa obniżeniu o co najmniej 5% początkowej masy ciała.

Mysimba jest lekiem dostępnym na receptę lekarską. Jego stosowanie wymaga więc konsultacji i nadzoru specjalisty, aby wykluczyć przeciwwskazania i ocenić czy jego przyjmowanie będzie bezpieczne. Lekarz będzie mógł także bardziej szczegółowo odpowiedzieć na pytanie, na ile w Pani przypadku skuteczna może być kuracja tym preparatem. Możliwe, że uzna za konieczne zlecenie dodatkowych badań (np. tarczycy lub innych hormonalnych, gdyż zaburzenia poziomu hormonów mogą być przyczyną trudności z utratą wagi). Należy również mieć na uwadze, że Mysimba, jak każdy lek posiada szereg działań niepożądanych (wymienione w ulotce i podlinkowanym opisie produktu).

Załączam artykuł na temat otyłości i nadwagi:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/otylosc-i-nadwaga

oraz wyniki dotyczące dostępności produktu Mysimba w aptekach współpracujących z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/apteki/w-warszawie