Почему в Слинде есть таблетки плацебо? Везде я нахожу информацию о том, что в случае однокомпонентной контрацепции все 28 таблеток содержат действующее вещество. А здесь есть схема 24+4, где 4 таблетки плацебо.
* обязательное поле
* обязательное поле
Рекомендуемые продукты
Место для вашего продукта
Olga Sierpniowska Фармацевт
4 года назад
Slinda jest nowym doustnym środkiem antykoncepcyjnym zawierającym wyłącznie progestagen inny niż w obecnych dłużej na rynku tabletkach jednoskładnikowych. Jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne zawierające wyłącznie dezogestrel o których prawdopodobnie Pani czytała, przyjmuje się faktycznie w schemacie 28 tabletek aktywnych bez przerwy. Nie zawierają one także tabletek placebo.
Slinda zawiera drospirenon w dawce 4 mg w każdej aktywnej tabletce, co jest dawką wyższą niż w przypadku złożonych doustnych środków antykoncepcyjnych zawierających drospirenon (w tych lekach obok estrogenu występuje drospirenon w dawce 3 mg).
Preparat Slinda został opracowany ze schematem dawkowania 24/4, który wykazuje pewne korzyści w porównaniu do schematu 21/7. Opracowując nowe leki antykoncepcyjne celem jest poprawa skuteczności przy jednoczesnej minimalizacji działań niepożądanych. Można to osiągnąć przez bardziej stabilny poziom hormonów przy optymalnej supresji przysadki i jajników. Z punktu widzenia pacjentki ważne może być także mniejsze nasilenie niekorzystnych objawów podczas dni wolnych od hormonów. Pomimo, że producent nie deklaruje tego w dokumentacji leku, należy się spodziewać, że takie właśnie cele przyświecały twórcom tabletki Slinda, kiedy decydowano się na wytworzenie leku w schemacie 24+4.
Jednocześnie rola tabletek placebo w blistrze Slinda jest podobna, jak w tabletkach dwuskładnikowych - mają one utrzymać systematyczność stosowania pigułki.
Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/101505/slinda-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/101505/slinda-tabletki-powlekane/ulotka/251344