← powrót do głównej strony opinii i pytań

Ela (anonim, 37.30.18.)
około 7 miesięcy temu, Bydgoszcz

Czy maść do oczu Oxycort A jest dostępna w Bydgoszczy?

Gdzie mogę kupić oxykort a w bgdgoszczy

Zgodnie z informacją, jaką uzyskałam dzisiaj od miejscowego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego firmy Valeant, orientacyjna data powrotu maści do oczu Oxycort A do hurtowni farmaceutycznych to 30 września 2019 roku. Data ta jednak, tak jak wspomniałam, jest orientacyjna i podmiot podkreśla, że może ulec zmianie.

Oxycort A posiada w składzie dwie substancje czynne: antybiotyk - oxytetracyklinę oraz steryd - hydrokortyzon. Preparat działa miejscowo przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwświądowo.

Aktualnie żadna z aptek w Bydgoszczy nie posiada w swojej ofercie maści Oxycort A, ale jej dostępność można śledzić na bieżąco pod tym linkiem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/58569/oxycort-a-masc-do-oczu/apteki/w-bydgoszczy

Według informacji, jaką podał producent, ponowna produkcja leku miała ruszyć z początkiem obecnego roku. Wysyłam do niego ponowną prośbę, o podanie dokładniejszej informacji odnośnie powrotu leku do aptek. Jak tylko otrzymam odpowiedź, zamieszczę ją pod tym postem.

W związku z tym, iż maść do oczu Oxycort A nie posiada zamienników, jeśli jej użycie jest pilne, proszę udać się ponownie do lekarza w celu wybrania innego preparatu dla Pani o podobnym mechanizmie działania.

Tymczasem zapraszam do zapoznania się z artykułem, który może Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-szybko-wyleczyc-zapalenie-spojowek