dfsd (anonim, 109.197.33.) Warszawa 2 lata temu

Czy leki dopochwowe zawierające w składzie tłuszcze np. Hydrovag czy Mucovagin czy Gynoxin wpływają na skuteczność prezerwatyw nielateksowych?

Czy leki dopochwowe zawierające w składzie tłuszcze tak jak np. Hydrovag czy Mucovagin czy Gynoxin wplywają na skuteczność prezerwatyw nielateksowych tj. wykonanych z poliizoprenu? Na opakowaniach leków zawsze znajduje się informacja dotcyząca lateksowych prezerwatyw, ale nie mogę znaleźć żadnej dotyczącej tych nielateksowych. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że podczas infekcji nie powinno się uprawiać seksu, ale mam na myśli bardziej leki nawilżające takie jak wspomniany Hydrovag.

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Nie, prezerwatywy nielateksowe np. wykonane z poliuretanu nie ulegną uszkodzeniu. To podłoże tłuszczowe wymienionych globulek zniszczy lateks.

Przy suchości pochwy zalecane jest używanie prezerwatyw fabrycznie pokrytych dodatkową ilością środka nawilżającego. Jeżeli jednak chce się użyć środka nawilżającego prezerwatywy, to można używać tylko tych środków, które mają podłoże wodne, a nie tłuszczowe.

Zachęcam też na zapoznania się z artykułami:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zele-intymne

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły