← powrót do głównej strony opinii i pytań

Ina (anonim, 5.173.42.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego brakuje tabletek z erytromycyną?

Lekarz na podstawie wyników posiewu zapisał mi Erytromycyne w tabletkach, a okazuje się, że nie są dostępne. Dodam że jestem w ciąży i miał to być bezpieczny lek. Co mam zrobić? Dlaczego tabletek nie można kupić?

Powracam z informacją o dostępności preparatów z erytromycyną. Pod koniec lipca 2018 producent preparatu Erythromycinum intravenosum TZF 300mg (proszek do sporządzania roztworu do infuzji) przekazał decyzję o zaprzestaniu wytwarzania tego leku i wycofaniu go z oferty handlowej. Obecnie jednak pojawiła się możliwość sprowadzania tego produktu zza granicy, w związku z czym istnieje możliwość, że będzie on dostępny niedługo:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27563/erythromycinum-intravenosum-tzf-iniekcja/apteki/w-polsce

Ostatnie dostawy tabletek z erytromycyną hurtownie farmaceutyczne odnotowały w listopadzie 2018, a więc dosyć niedawno. Lekarz miał więc prawo przypuszczać, że będzie Pani mogła kupić ten lek w aptece. Niestety obecnie tabletki są na brakach, a przewidywany termin wznowienia dostępności to aż trzeci kwartał 2019 roku. Przypominam link umożliwiający śledzenie dostępności preparatu w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek w przyszłości:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27565/erythromycinum-tzf-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

Nie udało mi się niestety potwierdzić, aby apteki miały możliwość przygotowania recepturowego preparatu doustnego z erytromycyną odpowiedniej jakości.

W tej sytuacji pozostaje ponowna konsultacja z lekarzem.

Odpowiedź widoczna tylko dla autora pytania.

Odpowiedź widoczna tylko dla autora pytania.