Hello. I started taking the first pack of birth control pills after the period on the 8th day of the cycle. On the 18th day of the cycle I lived without additional security or was I already fully safe at that time?
* required field
* required field
Suggested Products
Space for your product
Katarzyna Domagała Pharmacist
4 years ago
Jak wspomniałam, skoro producent informuje, że ochrona jest pełna albo wtedy, kiedy przyjmie się pierwszą tabletkę w pierwszym dniu miesiączki, albo po 7 dniach, jeśli rozpocznie się stosowanie pigułek między 2. a 5. dniem cyklu, to nie można jednoznacznie stwierdzić, że w 18 dniu brania tabletek była Pani zabezpieczona, jeśli ich stosowanie rozpoczęła Pani w 8. dniu cyklu.
Gdyby tak było, producent podałby ogólną informację, że przyjęcie tabletki później niż w 1 dniu cyklu wymaga 7-dniowego zabezpieczenia, a zastosował ją tylko do dni 2-5.
W takim razie należy uznać, że zażycie pierwszej pigułki od 6 dnia cyklu wzwyż wymaga ochrony do końca pierwszego blistra.
Pomyliłam się. Stosunek był w 18 dniu zażywania tabletek.
Czyli nadal nie było pełnej ochrony? Dodam, że są to tabletki kontracept
Katarzyna Domagała Pharmacist
4 years ago
Nie, jeśli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek antykoncepcyjnych później niż do 5. dnia cyklu, to w 18 dniu cyklu ochrona nie była jeszcze pełna.
Producenci deklarują, że zażycie tabletki między 2. a 5. dniem cyklu wymaga 7-dniowej zabezpieczenia, co wskazuje na fakt, że zażycie tabletki później nie wykształca ochrony od razu po 7 dniach.
Załączam opracowanie, które może okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje