Homo Sapiens (anonim, 37.248.59.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę brać Sildenafil jeżeli biorę leki na nadcisnienie Co- Prestarium 10 mg +10 mg i Spironol 100?

Czy mogę brać Sildenafil jeżeli biorę leki na nadcisnienie Co- Prestarium 10 mg +10 mg i Spironol 100? Jezeli nie to czy muszę zmienić laki na inne ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie wykazano interakcji pomiędzy składnikami leków: Co-Prestarium (amlodypiną, perindoprilem), Spironol (spironolaktonem) a sildenafilem.

W badaniach klinicznych u pacjentów stosujących sildenafil, leczonych lekami z grupy blokerów wapnia (amlodypina), inhibitorów konwertazy angiotensyny (perindopril), leków moczopędnych (spironolakton), nie obserwowano nasilenia działań niepożądanych sildenafilu w porównaniu z pacjentami przyjmującymi placebo.

W specyficznym badaniu interakcji u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, podczas jednoczesnego stosowania sildenafilu 100 mg i amlodypiny stwierdzono dodatkowe obniżenie skurczowego ciśnienia tętniczego krwi, mierzonego w pozycji leżącej, o 8 mmHg. Dodatkowe obniżenie ciśnienia rozkurczowego (w pozycji leżącej) wynosiło 7 mmHg.
Wartości dodatkowego obniżenia ciśnienia krwi były podobne do obserwowanych po podaniu zdrowym ochotnikom samego sildenafilu. Lek ten powoduje co prawda niewielkie i przemijające obniżenie ciśnienia krwi, w większości przypadków nie ma to jednak znaczenia klinicznego.

Pod warunkiem, że nadciśnienie jest odpowiednio kontrolowane za pomocą leków, nie są przekraczane zalecane dawki sildenafilu i nie występują u Pana inne schorzenia układu sercowo-naczyniowego, takie jak: niestabilna choroba niedokrwienna serca, niekontrolowane i złośliwe nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, świeżo przebyty zawał mięśnia sercowego (okres do 2 tygodni), arytmie komorowe, ciężkie wady zastawkowe, kardiomiopatia czy niedawno przebyty udar mózgu, zastosowanie sildenafilu z wymienionymi preparatami nie jest przeciwwskazane.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie