Magda (anonim, 5.173.80.)
około 8 dni temu, Łososina Dolna

Jak wyleczyć zapalenie pęcherza domowymi sposobami?

Witam.Chyba złapało mnie zapalenie pęcherza moczowego po użyciu zapachowej podpaski gdyż odczuwam parcie na pęcherz, nieprzyjemny zapach moczu,ból w trakcie oddawania moczu i w podbrzuszu.Dopiero we wtorek bedę mogła zakupić furaginę, to co mogłabym zrobić teraz aby złagodzić objawy?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W przypadku zapalenia pęcherza istotna jest właściwa podaż płynów - minimum 2 litry dziennie - umożliwia to "przepłukiwanie" pęcherza i cewki moczowej, zmniejszając prawdopodobieństwo osiedlania się bakterii. Nie należy także powstrzymywać odruchu oddawania moczu, gdyż zaleganie moczu sprzyja namnażaniu się bakterii.

W profilaktyce, jak również we wspomaganiu leczenia zapalenia dróg moczowych można stosować sok z żurawiny bądź leki i suplementy diety zawierające ekstrakty z żurawiny - źródło proantocyjanicyn - związków zapobiegających przyczepianiu się bakterii do ściany pęcherza moczowego oraz ich namnażaniu.

Warto także sięgnąć po zioła o działaniu moczopędnym - np. liść brzozy, liść pokrzywy czy ziele skrzypu polnego.

Jeśli chodzi o leki dostępne bez recepty, tak jak Pani wspomniała w treści pytania, można sięgnąć po jeden z leków zawierających furaginę. W przypadku, gdy po kilku dniach jej stosowania dolegliwości nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem, który zdecyduje, czy konieczne jest wykonanie dodatkowych badań, np. badania moczu i w razie potrzeby zaleci inne leki.

Zachęcam do lektury artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zakazenie-drog-moczowych

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-zapalenie-pecherza-moczowego