Aliss (anonim, 46.151.136.) Warszawa 3 lata temu

Który krem najlepiej sprawdzi się na czerwone blizny/przebarwienia potrądzikowe?

Dzień dobry. Który krem najlepiej sprawdzi się na czerwone blizny/przebarwienia potrądzikowe?

Pozdrawiam

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

W przypadku czerwonych blizn i przebarwień potrądzikowych warto zastosować preparaty z kwasem azelainowym, a po uspokojeniu się blizn - z witaminą C.

Przykładem preparatu zawierającego kwas azelainowy w wysokim stężeniu jest krem Skinoren:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/71823/skinoren-krem/apteki/w-warszawie - https://www.gdziepolek.pl/produkty/71823/skinoren-krem/ulotka/18404

Kwas azelainowy, który dodatkowo wykazuje działanie przeciwbakteryjne (hamuje rozwój bakterii Propionibacterium acnes), hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry, zmniejsza liczbę zaskórników, a co jest kluczowe - hamuje wzrost i nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka (melanocytów).

Cienką warstwę kremu należy nanosić na chorobowo zmienioną skórę dwa razy na dobę - rano i wieczorem. Krem należy delikatnie wetrzeć. Pasek wyciśniętego z tubki kremu o długości około 2,5 cm (około 0,5 g) całkowicie wystarcza na skórę twarzy.

W przypadku znacznego podrażnienia skóry, co ma zwykle miejsce na początku leczenia, należy zmniejszyć ilość stosowanego leku lub stosować go raz na dobę, do czasu ustąpienia objawów podrażnienia. Jeżeli to konieczne, należy przerwać leczenie na kilka dni.

Czas leczenia lekiem Skinoren jest różny u poszczególnych pacjentów. W leczeniu przebarwień zaleca się stosowanie leku Skinoren przez co najmniej 3 miesiące. Najlepsze wyniki osiąga się stosując lek systematycznie.

Ponieważ promieniowanie słoneczne może nasilać przebarwienia skóry, podczas całego okresu leczenia należy jednocześnie stosować kremy z filtrem UV B i UV A.

Po takiej minimum 3-miesięcznej kuracji kwas azelainowy można zastąpić preparatem z witaminą C - najlepiej serum stosowanym na dzień pod krem z filtrem. Załączam przykłady: - Bioderma PigmentoBio C-Concentrate: https://www.gdziepolek.pl/produkty/99297/bioderma-pigmentbio-c-concentrate-krople/apteki/w-polsce

- LIQ CC Serum Light z witaminą C: https://www.gdziepolek.pl/produkty/95721/liq-cc-serum-light-z-witamina-c-plyn/apteki/w-polsce

- Auriga Flavo-C Serum: https://www.gdziepolek.pl/produkty/30232/auriga-flavo-c-serum-plyn/apteki/w-polsce

- Sesderma C-Vit serum liposomowe: https://www.gdziepolek.pl/produkty/96667/sesderma-c-vit-serum-liposomowe-krem/apteki/w-polsce

Załączam opracowania, które mogą okazać się pomocne: - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/przebarwienia-skory

- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/witamina-c-na-infekcje-siniaki-i-przebarwienia

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły