Piotr (anonim, 5.39.194.)
około 25 dni temu, Warszawa

Co poza sildenafilem można stosować w przypadku zaburzeń erekcji?

Jakimi substancjami leczy się problemy z erekcją? Ponieważ z tego co rozumiem sildenafil działa jedynie doraźnie.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Leczenie zaburzeń erekcji w dużej mierze zależy od przyczyny problemu.

Wśród przyczyn problemów z erekcją wymienia się m.in. choroby układu krążenia (zmiany miażdżycowe, nadciśnienie tętnicze i schorzenia układu naczyniowego), choroby układu nerwowego (stwardnienie rozsiane, urazy kręgosłupa, neuropatia cukrzycowa), czynniki psychogenne (dotyczy to zazwyczaj młodych mężczyzn) i hormonalne (np. andropauza). Niekiedy przyczyną zaburzeń erekcji jest stosowanie niektórych leków.

W terapii zaburzeń erekcji stosuje się więc zarówno leki eliminujące przyczynę, np. leki przeciwnadciśnieniowe, jeśli jedną z przyczyn jest nadciśnienie bądź leki hormonalne, jeśli przyczyną są zaburzenia hormonalne.

W większości przypadków skuteczną metodą leczenia zaburzeń erekcji jest stosowanie leków wspomagających rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu i zwiększających napływ krwi do prącia - sildenafil, tadalafil, wardenafil. Rzadziej stosuje się leki pobudzające receptory dopaminergiczne - np. apomorfinę i hormony - testosteron.

W przypadku, gdy pacjent poszukuje leku, który umożliwiłby wyeliminowanie problemu, konieczna jest konsultacja z lekarzem, najlepiej seksuologiem, i przeprowadzenie badań, umożliwiających ustalenie konkretnej przyczyny i wdrożenie leczenia, które pozwoli na ich wyeliminowanie. Warto poinformować lekarza o wszystkich stosowanych leków, by wykluczyć je jako potencjalną przyczynę problemu.

Poniżej zamieszczam linki do materiałów, które mogą być pomocne:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/seks-i-zdrowie-intymne