M (anonim, 83.242.112.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jakie leki bez recepty stosować na zaparcia wywołane lekiem Bromocorn?

Dzień dobry. Mam takie pytanie: Od tygodnia przyjmuje Bromocorn ( 1/2 tabletki na noc) i zauważyłam, że od tego czasu mam problem z wypróżnianiem ( zaparcia). W związku z tym mam pytanie, czy są jakieś leki/ zioła bez recepty, które mogłabym stosować i które pomogłyby mi nie wchodząc z interakcję z Bromocornem?
Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zaparcia to jedno z najczęstszych działań niepożądanych leku Bromocorn - dotyka ono średnio od 1 do 10 na każde 100 pacjentów zażywających lek.

Jak wspomniałam, zaparcia wynikają z dostarczania do organizmu bromokryptyny - substancji czynnej leku Bromocorn - więc dopóki będzie Pani stosować lek, zaparcia będą się utrzymywać. Stosowanie ziół czy leków bez recepty nic nie zmieni, bowiem środki te działają na zaparcia fizjologiczne - wynikające z naturalnej pracy przewodu pokarmowego.
Przyjmowanie leków przeczyszczających nie sprawi, że zaparcia miną, gdyż nadal będzie Pani dostarczać do organizmu bromokryptynę i błędne koło będzie się zamykać.

Leki przeczyszczające nie wchodzą w interakcję z bromokryptyną, jednak powinny być przyjmowane w odstępie co najmniej 4 godzin od zażycia leku Bromocorn.

W tej sytuacji występowanie zaparć należy skonsultować z lekarzem:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam opracowania, które mogą okazać się pomocne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zaparcia-jak-z-nimi-walczyc
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow