Stokrotka (anonim, 95.49.132.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy jeśli mówi się o skuteczności poszczególnych rodzajów antykoncepcji, to badanie uwzględnia dochodzenie partnera w ciele kobiety?

Witam, mam dwa pytania i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :-)
1. W jaki sposób mogę przesunąć sobie okres (krwawienie z odstawienia)? Wiem dokładnie w jakie dni będę je miała, a wypadło mi coś ważnego (w lipcu) i chciałabym przesunac sobie okres, ponieważ słyszałam że jest to możliwe, ale nie wiem do końca jak? Bardzo proszę o wyjaśnienie mi, jak to można zrobić. I czy owe przesunięcie nie wpłynie na skuteczność pigułek? Czy ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana? Czy następne krwawienie wystąpi już normalnie, nic się nie zaburzy?

2. Czy jeśli mówi się o skuteczności poszczególnych rodzajów antykoncepcji, np pigułek (dokładnie ja używam axia Conti) uwzględnia się dochodzenie partnera w ciele kobiety? Czy jezeli mój partner we mnie dojdzie, pozostawi tam normalnie swoje nasienie dalej zajęcie w ciążę jest niemalże niemożliwe? Czy wówczas skuteczność jakoś się zmniejsza? Pytam, ponieważ mimo brania axia Conti stosuje z partnerem stosunek przerywany, po prostu mimo zażywania przeze mnie tabletek on dochodzi poza moim ciałem. Czy jego dojście we mnie by było "zagrożeniem" Niechciana ciaza?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tak, tak jest prawidłowo.

Stokrotka (anonim, 95.49.132.)
około miesiąca temu

Prawidłowo to jest tak, jak poniżej napisała pani Katarzyna Domagała?

Przesunięcie krwawienia z odstawienia jeśli zostanie przeprowadzone prawidłowo, nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Działanie ochronne zostaje zachowane.
Takie postępowanie zwiększa natomiast ryzyko wystąpienia nieregularnych plamień i krwawień w kolejnych 2-3 cyklach przyjmowania tabletek.

Stokrotka (anonim, 95.49.132.)
około miesiąca temu

Czy przesunięcie okresu wpływa na skuteczność antykoncepcji? Czy powoduje jakieś zaburzenia w późniejszych krwawieniach?

1. Krwawienie z odstawienia można przesunąć pomijając tabletki placebo leku antykoncepcyjnego. W dniu, w którym pacjentka powinna przyjąć pierwszą tabletkę placebo należy rozpocząć nowe opakowanie leku antykoncepcyjnego. Tym sposobem krwawienie z odstawienia wystąpi dopiero po zakończeniu przyjmowania pigułek aktywnych z drugiego blistra.

2. Tak, oczywiście, w końcu jest to główna i podstawowa metoda prowadząca do zapłodnienia.
Jeśli przyjmuje Pani tabletki prawidłowo - regularnie i bez pomijania - to tak, zajście w ciąże jest niemalże niemożliwe przy wytrysku w pochwie.
Nie, dojście w Pani nie stanowi żadnego zagrożenia niechcianą ciążą, jeśli stosuje Pani tabletki właściwie.