Mkmkm (anonim, 89.77.167.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy kupię potrzebne rzeczy do badania wirusa HPV?

Dzień dobry, kupię potrzebne rzeczy do badania wirusa hpv? I czy wirus hpv z tego zwykłego nie szkodliwego, który pokazuje się tylko raz na jakiś czas na palcach może postępować i doprowadzić do raka szyjki macicy? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dotychczas zidentyfikowano około 200 podtypów wirusa HPV (brodawczaka ludzkiego), z czego tylko kilka jest niebezpiecznych i może odpowiadać za powstawanie zmian onkologicznych (nowotworowych). Za najgroźniejsze dla człowieka uważa się typy 16 i 18. Zmiany na stopach i dłoniach powodują na ogół typy niskiego ryzyka.

Przewlekłe zakażenie pewnymi rodzajami wirusa HPV uważane jest za czynnik wysokiego ryzyka nowotworów (szyjki macicy u kobiet oraz odbytu oraz prącia u mężczyzn). Standardowe badanie polega na tym, że próbkę pobiera się specjalną szczoteczką z okolicy szyjki macicy u kobiet i odbytu u mężczyzn. U kobiet ginekolog może od razu zlecić także cytologię. Mężczyźni z brodawkami w okolicach intymnych powinni leczyć się u androloga lub proktologa.

Nie wydaje mi się zatem możliwe, aby mogła Pani kupić "potrzebne rzeczy do badania wirusa hpv", a przynajmniej ja nie znam takich zestawów. W mojej ocenie osoba martwiąca się o zdrowie intymne powinna zgłosić się do lekarza na wspomniane powyżej badanie.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/choroby-weneryczne-przenoszone-droga-plciowa
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-nie-zarazic-sie-choroba-weneryczna