HUGO (anonim, 95.160.162.)
około 2 miesięcy temu, Polska

Czy ktoś leci w gumy mówiąc, że w aptekach jest full Asamaxu?

co z lekiem asamax500 ciągle go brak u nas w Bogatyni a miało już tak być super ktoś tu leci w gumy pisząc żę go już w sprzedaży w aptekach jest ful.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

HUGO (anonim, 95.160.162.)
około 2 miesięcy temu

Jak czytam pani wyjaśnienia to mam wrażenie że mieszkam w innym kraju niż Pani, bo w naszej miejscowości i pobliżu jej, leku praktycznie nie było już od dłuższego czasu a jak był to w bardzo małych ilościach [np.2 opakowania ] I nie czarujmy się coś znowu zawodzi w tej biorukacyjnej machinie dystrybucji leku .Apteki tłumaczą się że hurtownie też leku dostają znikome ilości zwłaszcza na naszym terenie .Ma Pani rację lek pojawia się w wielu miejscach kraju ale nie na naszym terenie.Jak to sobie Pni wyobraża że jako schorowany emeryt mam jechać setki kilometrów i szukać leku np.w Warsawie A pisanie że my chorzy mamy czekać aż sytuacja się ustabilizuje wydaje mi się śmieszna Choroba nie będzie czekać 2 czy 4 miesiące .Pozdrawiam

Jak informuje producent leku - firma Astellas, dostawy będą realizowane regularnie i firma nie przewiduje przerw w dostępności produktu w najbliższym czasie.

Proszę mieć jednak na uwadze jedno - braki leku w aptekach były długotrwałe, wielu pacjentom pokończyły się zapasy, więc aktualny popyt na lek jest bardzo duży - dużo większy niż zwykle. Czasem pacjenci zamiast 1 opakowania leku - jak dotychczas - mają na recepcie dużo więcej opakowań, stąd wrażenie, że leku ciągle brakuje mimo aktualnych regularnych dostaw. Np. dostawa 10 opakowań, która zwykle starczała na 10 pacjentów, aktualnie może starczyć na dwóch pacjentów lub nawet na jednego, jeśli będzie miał receptę roczną. Po prostu pacjenci z obawy, że leku znowu zabranie, proszą lekarza o receptę na więcej.

Należy poczekać aż sytuacja się ustabilizuje - pacjenci uzupełnią "zapasy", każdy z nich otrzyma lek na bieżącą terapię, zmniejszy się popyt - dopiero można będzie obserwować faktyczny wzrost dostępności leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/7585/asamax-500-tabletki/apteki/w-polsce