Natalia (anonim, 185.146.54.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zastosować Dobroson jeśli lekarz zalecił mi go kiedyś?

Dobroson
Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy w sprawie leku Dobroson. We wrześniu ze względu na problemy z zasypianiem (lęk przed bezsennością) lekarz rodzinny przepisał mi Dobroson. Zażyłam tylko raz pół tabletki i to pomogło mi na wybicie się z błędnego koła. Obecnie mam trudny okres w pracy i ponownie problemy z zasypianiem. Nie ukrywam, że najłatwiej jest mi zażyć pół tabletki i spokojnie przespać noc. Obecnie będę mieć trudny tydzień w pracy i czy jeśli wezmę co drugi dzień pół tabletki Dobrosonu ( w poniedziałek środę i piątek) to czy to nie spowoduje jakiegoś uzależnienia? Czy mogę po prostu po tym ciężkim tygodniu ten lek odstawić? czy powinnam jakoś tę dawkę jeszcze zmodyfikować? Nadmieniam, że obecnie czekam na wizytę u psychiatry w celu uzyskania pomocy radzenia sobie ze stresem ale ta wizyta będzie dopiero za dwa tygodnie a porady potrzebuję już teraz.
Dziękuję i pozdrawiam.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli Pani od czasu przepisania przez lekarza Dobrosanu nie zaczęła Pani stosować żadnych innych, nowych leków, to myślę, że może Pani ponownie zażyć pół tabletki Dobrosanu.
Zastosowanie tego leku przez 3 dni z jednodniowym odstępem (pn, wt, środa) nie powinno wywołać uzależnienia.
Proszę nie przyjmować większych dawek bez kontaktu z lekarzem.
Myślę, że w stresującym czasie, pomocne mogą okazać się preparaty nasenne i uspokajające bez recepty. Są bezpieczne, bo nie powodują uzależnienia, a pozwalają wyciszyć się przed snem, przez co łatwiej się zasypia.
Przykładem takich preparatów jest np. Persen Forte, Valerin sen, czy Dobry Sen.

Wysyłam Pani ciekawy artykuł o bezsenności, który może Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/bezsennosc