Mon (anonim, 51.37.125.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy jest jakiś angielski odpowiednik maści Belogent?

Mieszkam za granicą i jedyny krem ,który mi pomógł na moje ręce to Belogent. Niestety nie mogę go dostać w Irlandii . Nawet podając ,że zawiera betamethasone+gentamicin nie wiedzą, o którą maść mi chodzi ....czy jest jakiś ang odpowiednik tej maści?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Mon (anonim, 51.37.58.)
około 5 miesięcy temu

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Na podstawie lekospisu na stronie irlandzkiej Health Products Regulatory Authority widać, że połączenie betametazonu z gentamycyną pod nazwą Belogent nie jest zarejestrowane do obrotu w Irlandii.

Ponadto - na podstawie powyższego źródła - jeśli chodzi o gentamycynę, to substancja wchodzi w skład jedynie kropli ocznych, do uszu i leków w formie zastrzyków.

Dostępny jest natomiast betametazon jako składnik maści, ale nie będących odpowiednikami Belogent, ponieważ nie występuje w zestawieniu z gentamycyną. Są pianki, roztwory, żele oraz betametazon w zestawieniach w kwasem fusydowym, salicylowym czy kalcypotriolem oraz w kroplach do nosa z neomycyną.

Jeśli zatem ani lekospisy, ani personel fachowy na podstawie podania nazw międzynarodowych składników aktywnych, nie jest w stanie wskazać dostępnego w sprzedaży leku, to bardzo możliwe, że po prostu na tamtejszym rynku nie ma żadnego preparatu na skórę o poszukiwanej przez Panią kompozycji.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-kupic-leki-za-granica
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow