---
Wolne miejsce na Twoją kampanię:
Zamów

Adam (anonim, 193.24.244.) Warszawa 5 lat temu

Czy skierowanie do szpitala wypisane przez prywatnego lekarza będzie widoczne dla lekarza rodzinnego?

Dzień dobry,
jeśli lekarz, u którego byłem prywatnie, wystawił mi skierowanie do szpitala na NFZ, to czy będzie ono widoczne w systemie dla mojego lekarza rodzinnego? Pozdrawiam

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Powiadomienie email

Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Powiadomienie email GdziePoLek

Wybierz produkty i apteki:

Sugerowane produkty

Miejsce na Twój produkt

Twój produkt pasowałby tutaj?
Twój produkt pasowałby tutaj?

Skonfiguruj samodzielnie kampanię sponsorowanych produktów:

Sprawdź
Katarzyna Domagała

Katarzyna Domagała Farmaceuta

5 lat temu

Nie, nie będzie ono widoczne, pod warunkiem, że nie upoważnił Pan lekarza rodzinnego czy przychodni, w której on pracuje do wglądu w swoje Internetowe Konto Pacjenta.

Po zalogowaniu się do swojego Internetowego Konta Pacjenta w części "Uprawnienia", pod przyciskiem "Przyznaj dostęp" można wybrać opcje dotyczące udostępniania placówce medycznej lub pracownikowi medycznemu swoich e-recept i e-skierowań, a aptece lub punktowi aptecznemu swoich e-recept i informacji o lekach wykupionych na receptę.

Można zaznaczyć lub nie trzy opcje opisane w poniższy sposób:
1. Określona osoba będąca pracownikiem medycznym (farmaceuta, lekarz, lekarz dentysta, pielęgniarka, położna, felczer) będzie mieć dostęp do Twojej dokumentacji medycznej z wybranego przez Ciebie okresu leczenia. 2. Wszyscy pracownicy określonej placówki medycznej (szpitala, przychodni, poradni) będą mieli dostęp do Twojej dokumentacji medycznej z wybranego przez Ciebie okresu leczenia. 3. Wszyscy pracownicy określonej apteki/punktu aptecznego będą mieli dostęp do Twojej dokumentacji medycznej z wybranego przez Ciebie okresu leczenia.

Z tego co widzę, te opcje są domyślnie niezaznaczone (nieaktywne). Proszę zalogować się do swojego IKP i sprawdzić, jak to wygląda w Pana przypadku.

Od 1 października 2020 lekarz rodzinny będzie widział tylko powyższe dane dla osób 75+.

Zgodnie z komunikatem ministerstwa Zdrowia "powyższa funkcjonalność będzie umożliwiać pracownikom medycznym dostęp do informacji o lekach, środkach spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobach medycznych przepisanych na recepcie w postaci elektronicznej pacjentowi, który ukończył 75 rok życia, oraz do informacji o realizacji recepty (w postaci elektronicznej i papierowej), na której przypisano ww. produkty".

Informacje te będą udostępniane lekarzom rodzinnym, ale za zgodą pacjenta – również innym specjalistom.

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację