Fasolek26 (anonim, 5.173.107.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę brać lek Mysimba, jeśli muszę schudnąć do operacji trzustki?

Witam serdecznie jestem osobą otylą po kuracji hormonalnej jednakże mam torbiel trzustki i aby ja operować musze zeszczuplec. W tej chwili doraźnie dostałam lek sedan od lekarza aby się wyciszyć czy mogę brać lek mysimba

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie ze wskazaniami do stosowania leku Mysimba może on być stosowany jako "uzupełnienie diety o obniżonej kaloryczności i przy zwiększonej aktywności fizycznej w celu obniżenia masy ciała u pacjentów dorosłych (w wieku ≥18 lat) z wyjściową wartością wskaźnika masy ciała (BMI, body mass index) wynoszącą:
- ≥30 kg/m2 (otyłość),
- od 27 kg/m2 do <30 kg/m2 (nadwaga), jeśli u pacjenta występuje jedna lub więcej chorób towarzyszących otyłości (np. cukrzyca typu 2, dyslipidemia, wyrównane nadciśnienie tętnicze)".

Lek Mysimba jest wydawany na receptę, zatem o możliwości stosowania przez Panią tego preparatu może się wypowiedzieć lekarz, który się Panią zajmuje. Oprócz wskazań do stosowania, lek ma zawsze także przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę u konkretnego pacjenta.

Niestety nie ma takiego leku jak "sedan", dlatego trudno mi się wypowiedzieć na temat aktualnie zleconego produktu. Być może chodzi o preparat Sedam?

Załączam dodatkowe informacje i Mysimba:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/ulotka