Lulu (anonim, 83.5.233.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Ile mogą trwać objawy odstawienia po leku Brintellix?

Ile może trwać odstawienie po lekach depresyjnych czy może trwać nawet 3 tygodnie

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W przypadkach niektórych leków tak. Zgodnie z tym, co zacytowałam w przypadku leku Brintellix efekt ten nie powinien trwać aż tak długo, co nie oznacza, że o d tej reguły nie będzie wyjątku.

Lulu (anonim, 83.5.233.)
około 8 miesięcy temu

Odstawiłam Brintellix 12dni temu zapytałam tylko czy może trwać do 3 tygodni ponieważ czytam w internecie że odstawienie może być nawet do 3tygodni

Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego Brintellix: "W krótko- i długotrwałych badaniach klinicznych kontrolowanych placebo dokonano systematycznej oceny potencjalnych objawów odstawienia po nagłym przerwaniu leczenia wortioksetyną. Nie stwierdzono klinicznie istotnej różnicy względem placebo w częstości występowania i rodzaju objawów odstawienia po krótko- (6-12 tygodni) i długotrwałym (24-64 tygodni) leczeniu wortioksetyną."

Jak wynika z powyższego objawy odstawienia nawet po długotrwałym stosowaniu leku Brintellix praktycznie nie występowały. Opisana więc przez Panią/Pana sytuacja wymaga niezwłocznej konsultacji z lekarzem.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani/Pan innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Lulu (anonim, 83.5.233.)
około 8 miesięcy temu

Brintellix stosowanyprzez miesiąc lekarz kazał odstawic odrazu

Proszę o informacje, jakie leki były stosowane i czy były odstawiane samodzielnie czy zgodnie z zaleceniami lekarza.