Laura (anonim, 77.113.53.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy jest zamiennik Epiduo forte?

Jaki jest zamienik tego leku?
Używam epiduo forte, lecz wypala mi to skórę..

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek Epiduo forte jest dostępny na receptę, zatem jeżeli uważa Pani, że działanie tego leku jest za silne, należy skonsultować to z lekarzem prowadzącym.

Epiduo forte zawiera adapalen i nadtlenek benzoilu w stężeniu 0,3%+2,5 % i stosowany jest w leczeniu trądziku. Lek ten nie ma zamienników. Po za tym, jeśli Epiduo forte jest za silny dla Pani, to zamiennik nie byłby odpowiedni, ponieważ zamienniki leków zawierają te same substancje czynne w tych samych dawkach i postaci. Zatem jest to, to samo.

Dostępny jest jednak lek o nazwie Epiduo, który ma ten sam skład, ale w mniejszym stężeniu (0,1%+2,5%). Z tym, że lekarz dokonuje wyboru między Epiduo a Epiduo forte, w zależności od stanu klinicznego pacjenta.

Dodam jeszcze, że Epiduo forte może powodować działania niepożądane w postaci pieczenia, bólu, suchości i podrażnienia skóry. Jeśli takie działanie wystąpi, zaleca się stosowanie kremu nawilżającego, tymczasowe zmniejszenie częstości aplikacji do nakładania produktu co drugi dzień lub tymczasowe przerwanie stosowania.

Wysyłam Pani charakterystykę produktu leczniczego Epiduo forte:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95066/epiduo-forte-zel/charakterystyka-produktu?docId=120878