Kcpr. (anonim, 89.64.26.)
około 9 miesięcy temu, Lubuskie

Co stosować na kaszel poinfekcyjny?

Co na kaszel poinfekcyjny który łapie na wieczór? Po butamiracie mam wysypkę, a levopront jest drogi. Wcześniej pomagał tussidex albo thiocodin, ale czy jest coś innego bezpieczniejszego?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z Pana wpisu wynika, że kaszel jest długotrwały (po wymienionych lekach przypuszczam, że suchy), a w ramach samoleczenia zastosował Pan już kilka różnych leków. Uzasadniona wydaje się zatem konsultacja lekarska - być może po infekcji oskrzela są nadwrażliwe lub choroba nie została wyleczona do końca. Być może bardziej pomocne od tabletek lub syropów byłyby leki wziewne na receptę.

Jak pan zauważył leki zawierające kodeinę (np. Thiocodin) czy dekstrometorfan (np. Tussidex) nie powinny być stosowane długotrwale. Samodzielnie można stosować je tylko kilka dni, a w przypadku braku poprawy należy pójść do lekarza.

Najbezpieczniejszymi produktami stosowanymi w kaszlu suchym są te oparte na składnikach pochodzenia roślinnego, takie jak syrop prawoślazowy czy też z babki lancetowatej. Ich zaletą jest także niska cena:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/76641/syrop-prawoslazowy-syrop/apteki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/89964/syrop-z-babki-lancetowatej-amara-syrop/apteki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71415/sirupus-plantaginis-syrop/apteki

Załączam dodatkowe informacje, być może będą pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kaszel-suchy-i-mokry-jak-go-leczyc
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/kaszel-suchy

Fakt wystąpienia działania niepożądanego w postaci wysypki po leku można zgłosić do odpowiedniej instytucji, do czego zachęcam:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane