---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Barbara (anonim, 37.248.253.) Warszawa 3 lata temu

Co mam powiedzieć farmaceucie, aby w końcu zrealizował mi receptę, która jest źle wystawiona i której nie chcą mi zrealizować w żadnej aptece?

Mam do wykupienia receptę transgraniczna niestety w każdej aptece do której poszłam stwierdzili mi że nie mogą sprzedać na taką receptę bo nie posiada regon. Niewiem gdzie się zwrócić i co mówić by mi przyjęli ja wkoncu. Pozdrawiam

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Jeśli recepta wystawiona jest w sposób niepoprawny, to cokolwiek by Pani nie powiedziała farmaceucie, nie zostanie ona zrealizowana. Wydanie leku nie zależy od woli farmaceuty. Te same przepisy prawa farmaceutycznego obowiązują wszystkich farmaceutów w całej Polsce, dlatego osoba wydająca lek nie korzysta ze swojego "widzi mi się", lecz stosuje się do ogólnokrajowych wytycznych. Żadna apteka nie zrealizuje źle wystawionej recepty i nie ma takiej możliwości, aby ktoś ją w końcu przyjął, jeśli Pani powie coś za naszym doradztwem.

Nie widzę recepty, więc nie doradzę Pani, co jest w niej źle. W aptekach pracuje kompetentny personel medyczny, więc jeśli wskazują Pani na błąd, proszę im zaufać. Jak sama Pani mówi, nie jest to jeden farmaceuta, lecz odmowa napływa ze strony każdej apteki, do której się Pani udała - to tylko potwierdza moje słowa. Jeżeli recepta jest niepoprawna, należy udać się do lekarza po nowy dokument.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-kupic-leki-za-granica - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/10-rzeczy-do-ktorych-pacjent-ma-prawo

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły