Marta (anonim, 217.99.66.) Warszawa 4 lata temu

Który lakier jest skuteczniejszy - oparty na amorolfinie czy cyklopiroksie?

Który z dwóch lakierów do paznokci (oparty na amorolfinie i cyklopiroksie) jest skuteczniejszy i lepiej penetruje płytkę paznokciową?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Według mojej wiedzy oba produkty mają dobre wyniki badań dotyczące przenikania i kumulacji w płytce paznokciowej. W wytycznych dotyczących leczenia grzybicy paznokci nie znajduję preferencji dla żadnego z tych leków.

Natomiast podkreśla się, że stosowanie jedynie leczenia miejscowego w leczeniu grzybicy paznokci jest dopuszczalne jedynie wówczas, kiedy nie jest ona zaawansowana. Wówczas "można stosować lakier do paznokci zawierający cyklopiroks albo amorolfinę".

Natomiast jeśli chodzi o dane dotyczące porównywania leków między sobą, to takie badania (tak zwane "head to head") są prowadzone niezwykle rzadko. Wynika to przede wszystkim z tego, że badania kliniczne tego typu są drogie, ich sponsorem są w dużej większości firmy farmaceutyczne. Dlatego większość analiz dotyczy skuteczności i bezpieczeństwa konkretnego leku, dla którego firma chce uzyskać "dossier", a nie jego porównań do innych preparatów. Dla amorolfiny i cyklopiroksu nie znajduję rozstrzygającego rankingu czy porównania tego typu.

Amorolifna dostępna jest bez recepty w postaci lakierów o nazwach Amorolak, Loceryl, Undofen Amorolfina, a na receptę - Funtrol i Myconolak. Cyklopiroks dostępny jest bez recepty pod nazwami Ciclolack, Pirolam Lakier, a na receptę - Axopirox, Batrafen, Polinail.

Załączam dodatkowy materiał, który może być pomocny:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/grzybica-paznokci-jak-zapobiegac-i-leczyc

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły