Helicobacter pylori - язва желудка и двенадцатиперстной кишки
Я принимаю пилере на 9-й день от Helicobacter 4 раза за день, прыжки ciśnienie.do 200, чувствую себя ужасно
Моё сердце сошло с ума
* обязательное поле
* обязательное поле
Рекомендуемые продукты
Место для вашего продукта
У меня точно такие же симптомы, как у этой женщины: давление повышается, боль в черепе — голове виска
Katarzyna Domagała Фармацевт
6 лет назад
Problem, który Pani opisuje, póki co, nie został zgłoszony jako działanie niepożądane występujące podczas terapii lekiem Pylera, co nie oznacza, że nie może on się pojawić.
W takiej sytuacji najlepiej telefonicznie skontaktować się z lekarzem, aby pokierował Panią, jak należy właściwie postąpić. Samodzielne przerwanie terapii nie jest wskazane.
Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale także indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
Lek Pylera to złożony preparat zawierający w jednej kapsułce trzy substancje czynne – cytrynian bizmutu, metronidazol i tetracyklinę.
Preparat stosowany jest w tzw. terapii poczwórnej stosowanej podczas eradykacji bakterii Helicobacter pylori. Polega ona na zastosowaniu pewnego schematu leczenia przeciwbakteryjnego, czyli przyjmowaniu kilku leków przez określony czas. W Polsce leczeniem pierwszego wyboru jest stosowanie przez 14 dni wybranego przez lekarza inhibitora pompy protonowej, cytrynianu bizmutu oraz dwóch antybiotyków – metronidazolu i tetracykliny. Załączam artykuł o leku Pylera: https://www.gdziepolek.pl/produkty/65474/pylera-kapsulki
oraz zachęcam do lektury naszych pozostałych materiałów: - https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-helicobacter-pylori - https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow - https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-zapalenie-zoladka - https://www.gdziepolek.pl/tematy/trawienie-i-uklad-pokarmowy