ala (anonim, 31.60.21.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czy plamienie zamiast krwawienia z odstawienia w pierwszych miesiącach stosowania preparatu Vines jest powodem do niepokoju?

Czy to normalne, że zamiast miesiączki mam ciemne plamienia? skończyłam drugie opakowanie vines

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

Do Miki miki:

Tak się po prostu zdarza. Jest to sytuacja opisana w ulotce jako sytuacja normalna i występująca w trakcie stosowania leku Bonadea.

Miki miki (anonim, 83.23.223.)
około miesiąca temu

A jaka mogła być przyczyna, że nie dostałam miesiączki w przerwie. Dodam , że nie zażywałam zadnych leków. ( i te miesiączki w przerwie były zawsze 3 dniowe takie lekkie. A w tym miesiącu plamienie jednodniowe) .

około miesiąca temu

Do @miki Miki:

W przypadku stosowania leku Bonadea może nie wystąpić krwawienie z odstawienia. Jeżeli taka sytuacja powtórzy się dwa razy z rzędu zaleca się konsultację z lekarzem ginekologiem.

Jeżeli stosowała Pani lek regularnie, nie pomijając tabletek oraz nie zażywała Pani leków mogących osłabiać działanie preparatu Bonadea, a także nie wystąpiły wymioty lub biegunki w ciągu 3-4 h od zażycia preparatu, jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że może być Pani w ciąży.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/13209/bonadea-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

miki Miki (anonim, 83.23.223.)
około miesiąca temu

Witam. Przyjmuje przez 3 lata tabletki bonadea. Powinnam dostać miesiączkę w przerwie miedzy tabletkami. Jedynie co się pojawiło to lekkie plamienie, pierwszy raz mi się to zdarzylo . Przyjmuje regularnie tabletki, staram się o stałej porze, jednak czasami spóźniam się o 5,10 minut . Czy mogłam zajsc w ciążę?

W pierwszych miesiącach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogą zdarzyć się nieregularne krwawienia, plamienia. Krwawienie z odstawienia przypominające okres może być też zastąpione plamieniem i nie powinien to być powód do niepokoju. Organizm potrzebuje czasu aby przystosować się do przyjmowanych hormonów.

Jeśli nieregularne krwawienia bądź plamienia utrzymają się po skończeniu trzeciego opakowania leku, warto wówczas skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć inne przyczyny wspomnianych objawów.

Więcej informacji o leku Vines znajdzie Pani w opisie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane

Zachęcam również do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/antykoncepcja-hormonalna