Winiar (anonim, 89.229.9.)
około roku temu, Warszawa

Czy jest jakiś lek skuteczniejszy w zwalczaniu kłykcin kończystych niż krem Aldara?

Posiadam kilka większych brodawek w miejscu intymny. Po zastosowaniu leku altana w ilości ok.10 saszetek wielkość w zasadzie nie uległa.zmianie . Czy jest jakiś inny bardziej skuteczny lek który zagwaranruje pozbycie się tych brodawek ? Z góry dziękuję

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lila (anonim, 80.68.233.)
około 3 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Chora (anonim, 178.42.118.)
około 6 miesięcy temu

Ja leczylam condyline 4 dni smarowania, 4 dni odstęp i potem znów 4 dni stosowania. Zniknęło lecz powróciło po 8 miesiącach znów .

Umiejscowienie brodawek wskazywałoby, że leczy Pan kłykciny kończyste. W tym wskazaniu preparat stosuje się - jeśli lekarz nie zalecił inaczej - 3 razy w tygodniu. U pacjentów leczonych imikwimodem, u których uzyskano całkowite ustąpienie brodawek, średni czas potrzebnego do ustąpienia zmian wynosił 12 tygodni. Długość terapii to maksymalnie 16 tygodni. Jeśli jest Pan zaniepokojony brakiem poprawy po zużyciu 10 porcji leku, to powinien Pan zgłosić się do lekarza.

Oprócz imikwimodu, w terapii kłykcin kończystych stosuje się również preparaty podofilotoksyny (np. Condyline, Wartec). Jeśli farmakoterapia nie przynosi rezultatów lekarz może zaproponować zabiegowe usunięcie brodawek - laserem, krioterapią czy też inną metodą, w tym tradycyjną. Zmiany niestety mogą nawracać.

Załączam dodatkowe informacje o leku Aldara:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/3145/aldara-krem/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/3145/aldara-krem/ulotka
oraz nasze materiały mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-zaszczepic-sie-przeciwko-hpv
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-nie-zarazic-sie-choroba-weneryczna