IK (anonim, 188.146.100.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Jakie skutki uboczne może powodować lek Diaprel MR?

Møj tata 75 lat od niespełna 2 tygodni ma włączony lek Diaprel 30. Od tego czasu dzieje się z nim coś niedobrego. We wtorek przestał chodzić na nogi i z podejrzeniem udaru wylądował w szpitalu na neurologii. Jednak po dwóch dniach badań wykluczono udar. Wszystkie przepływy do mózgu så w porządku. Jednak tata po podaniu diaprelu wieczorami bardzo źle się czuje. Od momentu podawania tego leku zawsze wieczorem występuje gorączka OK 38.2-38.5 stopnia, brak czucia w nogach, splątanie umysłowe. Lekarz na oddziale sugeruje że te wszystkie zaburzenia są po tym leku. Lek w dniu dzisiejszym został odstawiony. Tata poczuł się trochę lepiej i po raz pierwszy wieczorem stanął na nogi i z pomocą poszedł do łazienki. Czy to jest możliwe żeby ten lek wywołał aż tak poważne skutki uboczne?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Każdy lek może choć nie musi wywoływać działania niepożądane. Wśród zgłoszonych i opisanych przez producenta działań niepożądanych występujących u niektórych pacjentów stosujących lek Diaprel MR, moża wyróżnić wspomnianą przez Panią/Pana gorączkę.

Skutkiem ubocznym, który również może wystąpić jest hiponatremia, czyli zmniejszenie stężenia sodu we krwi. Objawem hiponatremii mogą być zaburzenia świadomości, splątanie czy osłabienie.

Jeśli u Pani/Pana taty wystąpiłaby hiponatremia, powinna ona zostać zdiagnozowana i wyleczona w szpitalu.

Każdy pacjent inaczej reaguje na lek. Objawy, które Pani/Pani opisał(a) mogą być skutkiem działania nie tylko samego preparatu, ale także jego interakcji z innymi przyjmowanymi lekami. Nie należy sugerować się tylko objawami opisanymi w ulotce, bowiem każdy organizm jest inny i może w inny sposób tolerować lek. Niewykluczone, że wspomniane skutki uboczne są efektem działania leku Diaprel MR.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków należy zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale także indywidualnie. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow