---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

jaczar (anonim, 31.178.158.) Dąbrowa Górnicza 4 lata temu

Czy mając receptę na konkretne leki, gdy zamówię ich tańsze zamienniki o innej nazwie, to w docelowej aptece farmaceuta wyda mi te leki, mimo ich różnej nazwy z receptą?

Witam!
Czy mając receptę na konkretne leki, zamówię w DOZ ich tańsze zamienniki o innej nazwie, to w docelowej aptece wydadzą mi te leki mimo ich różnej nazwy z receptą?

-- Pozdrawiam, Jacek Zarębsk

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Tak, jeśli zamówi Pan zamienniki, to farmaceuta wyda je Panu, jeśli na recepcie będą pierwotne leki. Proszę jednak upewnić się, że leki które Pan zamawia faktycznie są odpowiednikami - zgodność substancji, dawki, postaci leku, wskazań i działania terapeutycznego.

Leki powinny być wydane z tą samą odpłatnością. Farmaceuta może wydać Panu lek nierefundowany w zamian za refundowany, jednak jeśli na recepcie znajdzie się lek pełnopłatny - nie można wydać jego refundowanego zamiennika ze zniżką, lecz na 100%.

Zachęcam także do zapoznania się z poniższymi materiałami:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-recepcie - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kiedy-lek-nalezy-sie-na-znizke - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/10-rzeczy-do-ktorych-pacjent-ma-prawo

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły