Kasia (anonim, 81.217.132.) Warszawa 5 miesięcy temu

Czy tabletkę Karazym można rozkruszyć?
24,99 zł

Dzien dobry, lekarz przepisal mi tabletki karazym, ktorych, niestety, nie jestem w stanie polknac. Problemy z polykaniem tabletek mam od zawsze, wiec zwykle prosze lekarzy o uwzglednienie tego, jednak tym razem chyba lekarz po prostu zapomnial. Z tego co widze, sa to tabletki dojelitowe - czy mimo wszystko moge je rozkruszyc?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

5 miesięcy temu

Niestety, tabletki preparatu Karazym nie należy rozkruszać - otoczka ma chronić zawartość przed działaniem soku żołądkowego. Jeśli uszkodzi Pani otoczkę, preparat nie wchłonie się prawidłowo i nie uzyska Pani pożądanego efektu.

Wszystkie tego typu środki, również te dostępne w aptekach w Polsce mają formę tabletek dojelitowych, których nie należy rozkruszać.

Tutaj można porównać ceny tego typu produktów w aptekach internetowych i dokonać zamówienia z dostawą do domu lub odbiorem w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/88310/urazym-tabletki/apteki

W miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Łódź czy Białystok produkty można zamówić z dostawą błyskawiczną nawet w 1h dzięki usłudze Wolt Drive - sprawdź czy w Twojej lokalizacji usługa jest dostępna:

https://www.gdziepolek.pl/koszyk/szybka-dostawa?src=zf

Być może pomocny będzie nasz krótki film, gdzie podpowiadamy jak ułatwić sobie połknięcie tabletki:

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły