Anettte (anonim, 89.204.130.)
około roku temu, Warszawa

Jak umyć głowę po piance Enstilar?

Jak umyc glowe po enistilar bo myje szamponem i szusze szuszarka wlosy a i tak wyglada jak tluste tym leku.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Iza (anonim, 79.110.195.)
około 18 dni temu

Patent z olejem działa. Nasmarować olejem tłuste po piance miejsce i zmyć szamponem.

Doniczka (anonim, 155.145.195.)
około 7 miesięcy temu

na pozbycie sie masci z wlosow polecam stosowanie pilingu do skory glowy z firmy Yves Rocher (Anti Pollution). Uzywam go przed szamponem i wszystko schodzi w 100 % :)

Aleksandra (anonim, 79.110.195.)
około 8 miesięcy temu

Używam Enstilaru i początkowo byłam bardzo zadowolona - przy pierwszym opakowaniu przed myciem włosów smarowałam tłuste od pianki włosy olejem z czarnuszki, a następnie myłam szamponem firmy Vianek z serii fioletowej. SCHODZIŁO w myśl zasady olej olejem! Wypróbowałam też oliwę z oliwek oraz olej rzepakowy, również było w porządku. Jednak, przy drugim opakowaniu Enstilaru coś mój patent zaczął mnie zawodzić... nie wiem, może nakładam więcej leku? Co prawda, skończył mi się szampon z Vianka, jednak przy pierwszym opakowaniu od czasu do czasu zdarzyło mi się zmienić szampon i efekty również były zadowalające. Niemniej jednak, wypróbujcie - przed myciem posmarujcie tłuste miejsce jakimś olejem, który macie w domu i umyjcie włosy szamponem (tutaj co prawda polecałabym jakiś porządnie myjący albo ten fioletowy Vianek), może pomoże.

Ewelina (anonim, 83.6.199.)
około roku temu

Też się niemało namęczyłam z myciem włosów po Enstilarze. Szczególnie że stosowanie zaczęłam tydzień przed Sylwestrem... Po tygodniu stosowania różnych szamponów kilka razy dziennie, preparat po prostu przesuwał się w dół włosa i po dwóch tygodniach miałam już "przetłuszczone" końcówki. Sprawdziłam kilka szamponów i jedyny, który się w ogóle pienił po nałożeniu na włosy i jakoś z nimi radził to oczyszczający szampon micelarny Biovax (L'biotica). Choć i tu jeden raz nie wystarczy, to i tak efekty są zdecydowanie lepsze.

Eva (anonim, 89.69.221.)
około roku temu

Mam długie włosy, po zastosowaniu pianki moje włosy wręcz „spijają” ten lek.Probowalam różnych sposobów mycia głowy lecz najlepiej działa płyn do naczyń, następnie ostatnie mycie ulubionym szamponem i balsam.

Marta (anonim, 31.60.109.)
około roku temu

Dziękuję za info o nafcie. Sprawdzę napewno. Enstilar jest pod tym względem gorszy niż daivobet. No nie idzie tej cholery zmyć ...

łuszczyca (anonim, 83.25.236.)
około roku temu

polecam wymieszać płyn do mycia naczyń z szamponem i umyć głowę w ten sposób dwukrotnie. Po maści nie ma śladu

Dziękujemy za tę informację. Nafta kosmetyczna może faktycznie pomóc, a ma też właściwości pielęgnacyjne.

Greta (anonim, 31.0.41.)
około roku temu

Polecam mycie głowy nafta kosmetyczna od wielu lat choruje na łuszczycę i stosuje maści teraz z konopii które są bardzo tluste .Zastosowanie nafty a później szamponu .Prosze spróbować na pewno pomoże .Pozdrawiam

Oprócz wyjaśnień zawartych w pierwszym wątku mogę jedynie dodać, że niestety w niektórych przypadkach stosowanie leków czy dermokosmetyków może wiązać się z dyskomfortem czy wystąpieniem działań niepożądanych. Niekiedy nie można niestety temu przeciwdziałać i pozostaje jedynie "dotrwać" do końca kuracji.

Na temat problemów ze stosowaniem pianki Enstilar warto także porozmawiać z dermatologiem - być może zetknął się z tym problemem i na podstawie doświadczeń własnych oraz informacji od pacjentów będzie w stanie coś podpowiedzieć.

A (anonim, 185.215.72.)
około roku temu

Mam ten sam problem, 2-3 krotne mycie głowy szamponem nie pomaga. Suszenie suszarką czy nie - bez różnicy. Włosy wyglądają jakby były tłuste i takie też są w dotyku. Czy zostaje tylko zgolenie głowy na czas kuracji???

Nie ma specjalnych zaleceń czy wytycznych dotyczących sposobu mycia skóry głowy podczas terapii pianką Enstilar. Materiały dotyczące leku nie zawierają także informacji na temat możliwych zaburzeń estetyki skóry owłosionej podczas stosowania tego produktu.

Proponuję przede wszystkim sprawdzić, czy aplikuje Pani lek prawidłowo, w sposób i w ilości wskazanej w ulotce:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92149/enstilar-pianka/ulotka
Istotne informacje dotyczące aplikacji to:
- wstrząsnąć pojemnikiem przez kilka sekund przed użyciem;
- pianę aplikować trzymając pojemnik przynajmniej 3 cm od skóry bezpośrednio na miejsca objęte łuszczycą;
- delikatnie wmasować pianę w miejsca objęte łuszczycą.
Warto zwrócić uwagę także na zalecenia, aby "w celu uzyskania optymalnego działania, nie brać prysznica czy kąpać się bezpośrednio po nałożeniu piany".

Można spróbować myć głowę dwa razy lub zmienić środek myjący. Proszę dostosować kosmetyk do stanu skóry:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-na-luszczyce

Lek Enstilar stosuje się w leczeniu łuszczycy plackowatej. Załączam dodatkowe informacje na temat dostępności leku oraz nasz materiał na temat łuszczycy:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-leczyc-luszczyce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92149/enstilar-pianka/apteki/w-warszawie