Blog Gdzie po lek
Wyślij mi powiadomienie email o każdym nowym artykule (musisz być zalogowany)

Pomagamy maluchom z ośrodka preadopcyjnego

Co roku w okresie przedświątecznym staramy się pomóc najbardziej potrzebującym. W tym roku wesprzeć nas w tym mogą wszyscy użytkownicy GdziePoLek.pl. Do każdej grudniowej rezerwacji w aptece dokładamy od siebie 5% jej wartości i przekazujemy maluszkom z ośrodka preadopcyjnego w Otwocku. Przeczytajcie szczegóły!

Komu pomagamy?

Tym razem postanowiliśmy pomóc dzieciom z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku - jest to szpitalny oddział dla porzuconych niemowląt.

Ośrodek prowadzony jest przez Fundację Rodzin Adopcyjnych, założoną przez osoby, które same zostały rodzicami adopcyjnymi, a teraz dzięki zdobytemu doświadczeniu pomagają kolejnym rodzinom.

Oprócz zapewnienia dzieciom potrzeb materialnych, takich jak jedzenie, ubranka, pieluszki, artykuły higieniczne itd., Ośrodek dba również o szybką i prawidłową diagnostykę i terapię maluchów. Organizuje też wolontariuszy, których głównym zadaniem jest zapewnienie niemowlętom niezbędnej do prawidłowego rozwoju bliskości - noszenie, przytulanie, patrzenie w oczy i uśmiech.

Jak pomagamy?

Aktualnie największą potrzebą IOP są finanse. Postanowiliśmy więc dołożyć do każdej zrealizowanej za pomocą GdziePoLek.pl rezerwacji 5% jej wartości i przekazać je na rzecz Fundacji. Akcja będzie trwać do końca grudnia 2017.

Każdy użytkownik, który wykona rezerwację internetową produktu w aptece za pomocą GdziePoLek.pl, a następnie odbierze ją w aptece, zwiększa kwotę, którą finalnie przekażemy Fundacji.

Wykonanie rezerwacji produktu jest proste. Wystarczy, że:

 1. Wyszukasz preparat na stronie GdziePoLek.pl
 2. Wybierzesz aptekę w dogodnej dla siebie lokalizacji
 3. Klikniesz w przycisk "Zarezerwuj internetowo" (zdjęcie poniżej)
 4. Uzupełnisz dane potrzebne przy rezewacji
 5. Odbierzesz preparat w aptece


Przycisk "Zarezerwuj internetowo"

GdziePoLek.pl

A jak Ty możesz pomóc?

Pomóż nam nagłośnić akcję! Udostępnij post znajomym na Facebooku, wyślij link rodzinie, zadzwoń do babci lub dziadka - na pewno ktoś niedługo wybiera się do apteki. Chociażby po świąteczne prezenty ;)

Zapraszamy do rezerwacji!

Zasady akcji

 1. Na początku stycznia 2018 r. GdziePoLek sp. z .o. o. przekaże Fundacji Rodzin Adopcyjnych darowiznę pieniężną.
 2. Kwota darowizny uzależniona jest od wartości zrealizowanych w terminie od 1.12.2017 do 31.12.2017 rezerwacji produktów.
 3. GdziePoLek sp. z o. o. przekaże kwotę odpowiadającą 5% wartości zrealizowanych rezerwacji.
 4. Rezewacja zrealizowana to taka rezerwacja, która została wykonana za pomocą strony GdziePoLek.pl i odebrana przez zamawiającego w aptece, co zostało potwierdzone przez system apteczny.
 5. Środki pieniężne na darowiznę będą przekazane z przychodów własnych GdziePoLek sp. z o. o. i nie będą pobierane od użytkowników, współpracujących z portalem aptek, ani żadnych innych osób trzecich.
 6. GdziePoLek sp. z o. o. nie będzie ujawniał wartości przekazanej darowizny.

Czego pacjenci oczekują od e-zdrowia? Wszystkiego

Wizyta lekarska przez internet, elektroniczna recepta, przedłużanie recept, a nawet leki z dostawą do domu? Tego chcą pacjenci, jak wynika z badania E-zdrowie “Czego oczekują pacjenci?”, przeprowadzonego przez fundację My Pacjenci w partnerstwie m.in. z Naczelną Izbą Aptekarską oraz Lekarską. Jednak, czy taki luksus dla polskiego pacjenta jest w ogóle możliwy? W wielu krajach już działają nowoczesne rozwiązania, w tym telemedyczne, więc dlaczego nie u nas.

Młodzi lekarze i farmaceuci gotowi do współpracy

W związku z głodówką rezydentów, która przekształciła się w protest zawodów medycznych, narodziła się szansa na zjednoczenie wielu grup zawodowych w obrębie ochrony zdrowia. To, co w wielu krajach zachodnich jest codziennością – czyli holistyczne podejście do pacjenta zakładające wspólną pracę całego zespołu medyków, w Polsce nadal stoi pod znakiem zapytania. Czy możliwa jest zmiana, która podniosłaby jakość usług medycznych oraz poprawiła gospodarowanie czasem i pieniędzmi w szpitalach?