Boiron - leki homeopatyczne

Boiron to francuska firma, która specjalizuje się w produkcji leków homeopatycznych. W portfolio marki znajdują się leki pojedyncze oraz leki złożone, które mają wskazania, m.in. w leczeniu przeziębienia, grypy, zapalenia zatok, dolegliwości pokarmowych lub reumatycznych.

Firma Boiron istnieje na rynku od 1932 roku i obecnie zajmuje się dystrybucją leków homeopatycznych w ponad 80 krajach.

Na czym polega leczenie homeopatyczne?

Homeopatia to metoda leczenia, która wykorzystuje zasadę: podobne leczyć podobnym. Substancja, która w dużych dawkach powoduje objawy, w bardzo małych ma te objawy zwalczać. Do produkcji leków homeopatycznych wykorzystuje się składniki pochodzenia naturalnego w bardzo małych stężeniach, co eliminuje ryzyko działań niepożądanych i skutki uboczne.

Grupy leków homeopatycznych

  • Leki pojedyncze, inaczej jednoskładnikowe. Mimo iż zostały stworzone na bazie jednego surowca to zawierają wiele związków aktywnych, co sprawia, że produkty te mają szerokie zastosowanie terapeutyczne.
  • Leki złożone powstają z wielu dobranych surowców i charakteryzują się różnorodnością form. Mogą występować m.in. w postaci syropów, czopków, maści czy tabletek.

Kiedy można stosować produkty Boiron?

Produkty marki Boiron stosowane są w leczeniu ostrych, jak i przewlekłych schorzeń. Przykładowe wskazania do stosowania leków homeopatycznych to: przeziębienie, katar, kaszel, grypa, zapalenie gardła, biegunka, zaparcia, wymioty, choroba lokomocyjna lub ospa. W przypadku chorób przewlekłych leki homeopatyczne znajdują zastosowanie w niektórych dziedzinach, np. alergologia, ginekologia, psychiatria, chirurgia.

Czym charakteryzują się produkty marki Boiron?

  • zawierają substancje pochodzenia naturalnego,
  • są odpowiednie dla małych dzieci, dorosłych i osób starszych,
  • nie wchodzą w interakcje z innymi lekami,
  • można je stosować w stanach chorobowych ostrych oraz przewlekłych.
Lek bez recepty

Camilia płyn

Camilia to bezcukrowy, homeopatyczny roztwór doustny, który przeznaczony jest do łagodzenia nieprzyjemnych objawów towarzyszących procesowi ząbkowania. Preparat zmniejsza bolesność i opuchliznę dziąseł ponadto ułatwia zasypanie. Zawiera zdynamizowane ekstrakty z rumianku, szkarłatki oraz rzewienia.

Dostępny w 88% aptek.

Lek bez recepty

Arnica Montana Boiron granulki

Arnica Montana Boiron to homeopatyczne granulki doustne bez wskazań terapeutycznych, które mogą być wykorzystywane w leczeniu szerokiej gamy chorób.

Dostępny w 11% aptek.

Lek bez recepty

Opium Boiron granulki

Opium Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek. Produkt można stosować w przypadku problemów psychicznych, w spowolnionej pracy jelit, w chorobach dróg moczowych, a także w narkolepsji (zasypianie kilka razy w ciągu dnia wbrew własnej woli). Preparat zapobiega zaparciom, wspomaga leczenie uzależnień od alkoholu. Dodatkowo eliminuje paraliż kończyn i towarzyszące temu objawy.

Dostępny w 1% aptek.

Lek bez recepty

Oscillococcinum granulki

Oscillococcinum to granulki homeopatyczne, które mogą być stosowane w leczeniu objawów infekcji takich jak grypa czy przeziębienie. Preparat może być stosowany u pacjentów powyżej 6. roku życia.

Dostępny w 83% aptek.

Lek bez recepty

Staphysagria Boiron granulki

Staphysagria Boiron to granulki homeopatyczne stosowane w leczeniu różnych chorób. Wskazaniem do stosowania leku jest niepokój utrudniający sen, tiki nerwowe, gradówka umiejscowiona na górnej powiece, jęczmień oraz nudności występujące w okresie ciąży.

Dostępny w 3% aptek.

Lek bez recepty

Thuya Occidentalis Boiron granulki

Thuya Occidentalis Boiron to homeopatyczne granulki doustne o szerokim zakresie wskazań terapeutycznych. Produkt może być stosowany, m.in. w leczeniu trądziku, alergii, astmy, a także depresji i zapalenia układu moczowego.

Dostępny w 6% aptek.

Lek bez recepty

Coryzalia tabletki powlekane

Coryzalia to homeopatyczne tabletki przeznaczone do wspomagania leczenia chorób obejmujących górne drogi oddechowe, które mogą być stosowane w przebiegu infekcji wirusowych oraz alergii. Preparat może być stosowany u pacjentów powyżej 5. roku życia.

Dostępny w 30% aptek.

Lek bez recepty

Kalium Bichromicum Boiron granulki

Kalium Bichromicum Boiron to lek, który posiada szerokie zastosowanie terapeutyczne i może być stosowany w przypadku wielu dolegliwości. Produkt wskazany jest, m.in. w leczeniu aft, anginy, bólu głowy, kataru. Preparat może być stosowany również na różne dolegliwości reumatyczne, np. w rwie kulszowej.

Dostępny w 5% aptek.

Lek bez recepty

Cantharis Boiron granulki

Cantharis Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek doustnych. Produkt wskazany jest w zapaleniu cewki i pęcherza moczowego (jednym z objawów jest pieczenie podczas oddawania moczu), w zapaleniu ucha, nosogardła, w zapaleniu oczu oraz w przypadku oparzeń.

Dostępny w 3% aptek.

Produkt na receptę

Arsenicum Album Boiron granulki

Arsenicum Album Boiron to lek homeopatyczny, który posiada szerokie wskazania terapeutyczne. Produkt można stosować m.in. w astmie, depresji, łuszczycy, pokrzywce, półpaścu oraz w miażdżycy u szczupłej, skłonnej do depresji, anemii osoby. Preparat występuje w postaci granulek.

Dostępny w 3% aptek.

Produkt na receptę

Arnica Montana Boiron granulki

Arnica Montana to homeopatyczne granulki doustne bez wskazań terapeutycznych, które mogą być wykorzystywane w terapii wielu chorób.

Dostępny w 8% aptek.

Lek bez recepty

Homeovox tabletki powlekane

Homeovox to homeopatyczne tabletki przeznaczone do stosowania w terapii stanów nadwyrężenia strun głosowych przebiegających z chrypką czy bólem gardła. Preparat może być stosowany u pacjentów powyżej 12. roku życia.

Dostępny w 53% aptek.

Lek bez recepty

Belladonna Boiron granulki

Belladonna Boiron to lek homeopatyczny o szerokich wskazaniach terapeutycznych. Produkt można stosować m.in. w przypadku anginy, gorączki, kaszlu, kolki żółciowej, bólu gardła oraz zapalenia ucha. Produkt występuje w postaci granulek.

Dostępny w 6% aptek.

Lek bez recepty

Sedatif Pc tabletki

Sedatif PC to homeopatyczne tabletki, które przeznaczone są do stosowania w stanach rozdrażnienia. Ponadto, mogą być wykorzystywane w celu łagodzenia napięcia nerwowego i ułatwienia zasypiania. Preparat może być podawany pacjentom od 6. roku życia.

Dostępny w 42% aptek.

Lek bez recepty

Borax Boiron granulki

Borax Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek. Produkt ułatwia gojenie się afty w jamie ustnej i na języku. Występują one pod postacią czerwonych, bolesnych pęcherzyków.

Dostępny w 3% aptek.

Lek bez recepty

Homeoplasmine maść

Homeoplasmine to maść homeopatyczna, która przeznaczona jest do stosowania miejscowego na skórę, w celu redukcji podrażnień oraz przyspieszenia regeneracji niewielkich ran, pęknięć, otarć.

Dostępny w 27% aptek.

Lek bez recepty

Silicea Boiron granulki

Produkt w kategorii: różne, pozostałe środki lecznicze, pozostałe środki lecznicze (kategoria ATC V03AX).

Dostępny w 5% aptek.

Produkt na receptę

Ignatia Amara Boiron granulki

Ignatia Amara Boiron to lek w postaci granulek, który posiada szerokie zastosowanie terapeutyczne. Może być stosowany w przypadku bólu głowy, depresji, stanów lękowych oraz w celu zmniejszenia niepokoju towarzyszącego operacji chirurgicznej.

Dostępny w 4% aptek.

Lek bez recepty

Sedalia syrop

Sedalia to homeopatyczny syrop zawierający składniki roślinne, który polecany jest do łagodzenia stanów napięcia nerwowego i ułatwiania zasypiania. Preparat może być stosowany u pacjentów powyżej 5. roku życia.

Dostępny w 37% aptek.

Lek bez recepty

Drosetux syrop

Drosetux to syrop homeopatyczny, który przeznaczony jest do leczenia uporczywego suchego kaszlu. Preparat może być stosowany u pacjentów powyżej 6. roku życia.

Dostępny w 83% aptek.

Lek bez recepty

Apis Mellifica Boiron granulki

Apis Mellifica Boiron to lek homeopatyczny, który cechuje się szerokim zastosowaniem terapeutycznym. Produkt wskazany jest m.in. w alergii, której towarzyszy odczyn zapalny, w bólu gardła, anginie, bólu jajników, kolan, śwince, żylakach. Produkt występuje w postaci granulek.

Dostępny w 8% aptek.

Lek bez recepty

Nux Vomica Boiron granulki

Nux Vomica to lek homeopatyczny bez wskazań terapeutycznych, który może być stosowany w terapii szerokiej gamy schorzeń m.in. łagodzi objawy dyspepsji, takie jak odbijanie czy wzdęcia. Produkt występuje w postaci granulek doustnych.

Dostępny w 7% aptek.

Lek bez recepty

Hepar Sulfur Boiron granulki

Hepar sulfur Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek o szerokich wskazaniach terapeutycznych. Produkt można stosować w przypadku biegunki, w której występuje oddawanie zielonkawego stolca o nieprzyjemnym zapachu, a także podczas bólu gardła. Dodatkowo preparat hamuje rozwój czyraka, jęczmienia, łagodzi ropne zmiany trądzikowe oraz jest pomocny w leczeniu zapalenia krtani i zapalenia zatok.

Dostępny w 5% aptek.

Lek bez recepty

Ricinus Communis Boiron granulki

Ricinus Communis Boiron to lek homeopatyczny dla kobiet w ciąży i w okresie połogu. Produkt może być stosowany w celu pobudzenia laktacji u kobiet, u których występuje brak pokarmu po porodzie. Preparat występuje w postaci granulek.

Dostępny w 3% aptek.

Lek bez recepty

Stodal syrop

Stodal to syrop homeopatyczny wskazany do łagodzenia kaszlu suchego i mokrego, który występuje w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych. Preparat może być stosowany u pacjentów powyżej 6. roku życia.

Dostępny w 91% aptek.

Lek bez recepty

Lachesis Mutus Boiron granulki

Lachesis Mutus Boiron to lek homeopatyczny o szerokich wskazaniach terapeutycznych. Może być stosowany w leczeniu anginy, bezsenności, depresji, czyraków. Produkt dedykowany jest również kobietom w okresie klimakterium, łagodzi ból głowy lewostronny, o charakterze migrenowym. Preparat jest pomocny również w leczeniu trądziku różowatego.

Dostępny w 3% aptek.

Lek bez recepty

Arsenicum Album Boiron granulki

Arsenicum Album Boiron to lek homeopatyczny o szerokich wskazaniach terapeutycznych. Produkt występuje w postaci granulek i jest wskazany, m.in. w napadach astmy oskrzelowej, w biegunce, której towarzyszą palące, bolesne stolce, podrażniające odbyt. Dodatkowo preparat wspomaga leczenie stanów depresyjnych, łuszczycy, miażdżycy, półpaśca.

Dostępny w 5% aptek.

Lek bez recepty

Coffea Cruda Boiron granulki

Produkt w kategorii: różne, pozostałe środki lecznicze, pozostałe środki lecznicze (kategoria ATC V03AX).

Dostępny w 1% aptek.

Lek bez recepty

Dulcamara Boiron granulki

Dulcamara Boiron to granulki homeopatyczne wskazane w leczeniu różnych chorób. Wskazaniem do stosowania leku jest astma, dolegliwości reumatyczne, brodawki, pokrzywka, zapalenie pęcherza moczowego oraz przeziębienie.

Dostępny w 2% aptek.

Lek bez recepty

Allium Cepa Boiron granulki

Alium Cepa to homeopatyczne granulki przeznaczone do wspomagania terapii infekcji górnych dróg oddechowych takich jak m.in. nieżyt błony śluzowej nosa. Ponadto preparat sprawdza się w infekcjach zapalnych nerwów czy nerwobólach.

Dostępny w 5% aptek.

Lek bez recepty

Eupatorium Perfoliatum Boiron granulki

Eupatorium Perfoliatum Boiron to granulki homeopatyczne o szerokim zastosowaniu terapeutycznym. Lek może być stosowany w przypadku gorączki, ogólnego osłabienia, bóli mięśniowych i kostno-stawowych. Dodatkowo wskazany jest w bólu głowy i bolesności gałek nasilającej się pod wpływem ucisku.

Dostępny w 2% aptek.

Lek bez recepty

Paragrippe tabletki

Paragrippe to homeopatyczne tabletki do ssania wskazane do stosowania w stanach grypy, które pomagają łagodzić dreszcze, uczucie rozbicia, bóle głowy i mięśni. Preparat może być stosowany u dzieci w wieku powyżej 12. lat.

Dostępny w 8% aptek.

Lek bez recepty

Bryonia Boiron granulki

Bryonia Boiron to lek homeopatyczny o szerokim działaniu terapeutycznym. Wybrane wskazania do stosowania leku to ból głowy, który występuje u osób z zaparciami, ból kolan, gorączka, grypa, kolka żółciowa oraz osłabiona laktacja. Produkt występuje w postaci granulek.

Dostępny w 4% aptek.

Lek bez recepty

Poumon Histamine Boiron granulki

Poumon Histamine Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek, który posiada szeroki zakres wskazań terapeutycznych. Produkt można stosować m.in. w przypadku kataru siennego, alergii, jak również wspomagająco w leczeniu astmy.

Dostępny w 5% aptek.

Produkt na receptę

Thuya Occidentalis Boiron granulki

Produkt w kategorii: różne, pozostałe środki lecznicze, pozostałe środki lecznicze (kategoria ATC V03AX).

Dostępny w 5% aptek.

Lek bez recepty

Avenoc czopki

Avenoc to czopki doodbytnicze przeznaczone do miejscowego wspomagania terapii żylaków odbytu, ich działanie terapeutyczne polega na zniesieniu bólu, pieczenia i świądu towarzyszącego chorobie.

Dostępny w 21% aptek.

Lek bez recepty

Gelsemium Sempervirens Boiron granulki

Gelsemium Sempervirens Boiron to lek w postaci granulek o wielokierunkowym działaniu, który może być stosowany w leczeniu różnych chorób. Produkt wskazany jest, m.in. w bezsenności, biegunce, bólach głowy, chorobie lokomocyjnej. Dodatkowo lek można przyjmować w sytuacji osłabienia, wyczerpania, towarzyszącego grypie, w bólach migrenowych oraz w chorobie lokomocyjnej.

Dostępny w 3% aptek.

Lek bez recepty

Sepia Officinalis Boiron granulki

Sepia Officinalis Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek. Dedykowany jest dla kobiet w przypadku menopauzy, zaburzeń ginekologicznych. Produkt można stosować w przypadku bólu towarzyszącego współżyciu, w ogólnym zmęczeniu i depresji oraz przy nawracających infekcjach dróg moczowych.

Dostępny w 3% aptek.

Lek bez recepty

Ipeca Boiron granulki

Produkt w kategorii: różne, pozostałe środki lecznicze, pozostałe środki lecznicze (kategoria ATC V03AX).

Dostępny w 4% aptek.

Lek bez recepty

Rhus Toxicodendron Boiron granulki

Rhus Toxicodendron Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek, który można stosować w leczeniu różnych chorób. Produkt polecany jest w leczeniu m.in. dolegliwości reumatycznych, opryszczki, półpaśca, zapalenia spojówek, gorączki i grypy.

Dostępny w 6% aptek.

Lek bez recepty

China Rubra Boiron granulki

China Rubra Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek o wysokiej zawartości alkaloidów, tj. chinina, chinidyna. Wskazaniem do stosowania leku są krwotoki o małej lub średniej obfitości, krwawienia z nosa, biegunki, zapalenia jelit, osłabienie w okresie rekonwalescencji, bezsenność. Produkt jest odpowiedni dla dzieci i dorosłych.

Dostępny w 3% aptek.

Lek bez recepty

Ferrum Phosphoricum Boiron granulki

Ferrum Phosphoricum to jednoskładnikowy lek homeopatyczny. Ze względu na szerokie spektrum działania preparat wykorzystywany jest w celu leczenia różnego rodzaju bólu oraz stanów zapalnych. Lek występuje w postaci granulek do stosowania podjęzykowego.

Dostępny w 3% aptek.

Lek bez recepty

Pulsatilla Boiron granulki

Pulsatilla Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek. Produkt obniża gorączkę, przywraca właściwe trawienie. Preparat jest pomocny również w kaszlu, katarze oraz w łagodzeniu objawów PMS - zespołu napięcia przedmięsiączkowego. Lek można stosować m.in. w zaburzeniach hormonalnych, obniżonej odporności, stanach zapalnych oczu i uszu oraz chorobach układu pokarmowego.

Dostępny w 5% aptek.

Lek bez recepty

Avenoc maść

Avenoc to doodbytnicza maść homeopatyczna przeznaczona do wspomagania terapii hemoroidów, mająca redukować uczucie bólu, świądu i pieczenia towarzyszące chorobie.

Dostępny w 34% aptek.

Lek bez recepty

Aconitum Napellus Boiron granulki

Aconitum Napellus Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek. Produkt można stosować w nagłym wystąpieniu gorączki, zaczerwienieniu i suchości skóry. Dodatkowo preparat wskazany jest w kaszlu suchym z nudnościami, zawrotami głowy oraz gdy poprawa występuje pod wpływem ciepła, a pogorszenie pod wpływem ruchu.

Dostępny w 6% aptek.

Lek bez recepty

Kalium Iodatum Boiron granulki

Produkt w kategorii: różne, pozostałe środki lecznicze, pozostałe środki lecznicze (kategoria ATC V03AX).

Dostępny w 2% aptek.

Produkt na receptę

Silicea Boiron granulki

Silicea Boiron to lek homeopatyczny w postaci granulek o wielokierunkowym działaniu, może być stosowany w leczeniu różnych dolegliwości. Produkt wskazany jest w bólach głowy, miażdżycy, powikłaniach po szczepieniu BCG, zmianach skórnych obejmujących ropnie, czyraki, trądzik ropny. Dodatkowo lek przyjmować podczas kataru, anginy.

Dostępny w 3% aptek.

Lek bez recepty

Hydrastis Canadensis Boiron granulki

Produkt w kategorii: różne, pozostałe środki lecznicze, pozostałe środki lecznicze (kategoria ATC V03AX).

Dostępny w 3% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 28.01.2021 20:38:33

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy Gastrocynesine jest na stanie?
Dzień dobry. Czy lek jest dostępny na stanie? Gastrocynesine
odpowiada Katarzyna Domagała

Czym łagodzić ból mięśni po wysiłku fizycznym, jeśli leki z diklofenakiem wywołują plamicę?
używanie voltarenu i diclofenaku wywołało PLAMICE. Czym łagodzić ból mięśni, stawów po wysiłky fizycznym np. marszu.
odpowiada Katarzyna Domagała

Co można podać 8-letniemu dziecku na uspokojenie i bezsenność?
Czy moge dac 8letniemu dziecku
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Czy są jakieś preparaty homeopatyczne Boiron na przeziębienie lub objawy zakażenia koronawirusem?
Czy są jakieś preparaty homeopatyczne Boiron na przeziębienie (albo na objawy korony ;)) ?
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie boiron - leki homeopatyczne odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.