Pielęgnacja brodawek przy karmieniu piersią

Kosmetyk

Maltan maść

Maltan to maść do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia piersią. Zawiera glukozę, którą w odpowiednim stężeniu hamuje rozwój bakterii, dzięki czemu zapobiega rozwojowi stanu zapalnego

Kosmetyk

Purelan 100 krem

Purelan 100 to maść lanolinowa przeznaczona do pielęgnacji brodawek w okresie karmienia piersią. Zawiera oczyszczony tłuszcz owczej wełny, który tworzy na powierzchni brodawek warstwę ochronną i uzupełnia lipidy w skórze, dzięki czemu łagodzi podrażnienia oraz chroni przed pękaniem i przesuszeniem skóry. Preparat może być stosowany bezpośrednio przed karmieniem.

Kosmetyk

Lansinoh lanolina HPA maść

Lansinoh lanolina HPA to maść do stosowania na poranione brodawki. Zawiera oczyszczony tłuszcz z wełny owczej, który uzupełnia w skórze utracone lipidy. Preparat łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację popękanych brodawek, a także chroni przed powstawaniem kolejnym uszkodzeń. Nie posiada smaku, zapachu ani barwy, dzięki czemu może być stosowany bezpośrednio przed karmieniem.

Kosmetyk

Pharmaceris M - Bustfirm Ujędrniający Krem Do Pielęgnacji Biustu W Okresie Ciąży I Karmienia krem

Pharmaceris M - Bustfirm Ujędrniający Krem Do Pielęgnacji Biustu W Okresie Ciąży I Karmienia zawiera składniki, które koją skórę podrażnioną podczas karmienia piersią - alantoina i pantenol nawilżają oraz zmiękczają skórę, a witamina E działa przeciwzapalnie.

Kosmetyk

Skarb Matki Femina - Maść Do Pielęgnacji Brodawek Sutkowych maść

Skarb Matki Femina - Maść Do Pielęgnacji Brodawek Sutkowych łagodzi podrażnienia wywołane karmieniem piersią. Zawiera lanolinę i olej słonecznikowy, dzięki czemu intensywnie nawilża i natłuszcza skórę. Dodatkowo uzupełnia utracone lipidy w naskórku, co przyspiesza jego regenerację i zwiększa odporność na uszkodzenia. Preparat nie posiada smaku, zapachu ani koloru i może być stosowany bezpośrednio przed karmieniem, bez konieczności zmywania.

Kosmetyk

Multi-Mam Lanolina maść

Multi-Mam Lanolina to maść do stosowania na suchą i spierzchniętą skórę, a także na poranione brodawki podczas karmienia piersią. Zawiera oczyszczony tłuszcz z wełny, który uzupełnia w skórze utracone lipidy. Preparat łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację m.in. popękanych brodawek. Nie posiada smaku ani zapachu i może być stosowany bezpośrednio przed karmieniem.

Kosmetyk

Multi-Mam Balsam balsam

Multi-Mam Balsam przeznaczony jest do pielęgnacji biustu podczas karmienia. Zawiera naturalne składniki pochodzenia roślinnego, które uzupełniają lipidy w skórze, dzięki czemu staje się ona jędrna i miękka. Preparat zapobiega pękaniu naskórka i łagodzi podrażnienia. Może być stosowany bezpośrednio przed karmieniem jako alternatywa dla lanoliny.

Kosmetyk

A-Pectus Cream krem

A-Pectus Cream to krem na bolące, podrażnione, popękane brodawki sutkowe. Zawiera hipoalergiczną naturalną lanolinę, która składem przypomina warstwę lipidowa skóry. Nie powoduje alergii i jest bezpieczna zarówna dla maki, jak i dziecka. Polecana kobietom karmiącym piersią.

Kosmetyk

Ma Ma's - Maść Na Pękające Sutki Z Lanoliną Farmaceutyczną maść

Ma Ma's - Maść Na Pękające Sutki Z Lanoliną Farmaceutyczną jest przeznaczona do stosowania na poranione brodawki w wyniku karmienia piersią. Zawiera oczyszczony tłuszcz z wełny owczej, który uzupełnia w skórze utracone lipidy. Preparat łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację popękanych brodawek. Preparat jest bezbarwny, bezsmakowy i bezzapachowy, dzięki czemu może być stosowany bezpośrednio przed karmieniem.

Wyrób medyczny

Lansinoh Therapearl kompresy żelowe 3 w 1 kompres

Lansinoh Therapearl kompresy żelowe 3 w 1 do wielokrotnego użytku na piersi. Mogą być używane jako ciepłe okłady w celu łagodzenia podrażnień, udrażniania przewodów mlekowych i ułatwienia wypływu pokarmu, a także jako zimne, które zmniejszają ból i obrzęk. Kompresy mogą być stosowane z laktatorem każdego typu. Nie zawierają lateksu.

Kosmetyk

Avent nawilżający krem do brodawek sutkowych krem

Avent nawilżający krem do brodawek sutkowych to maść do stosowania na poranione brodawki. Zawiera lanolinę, która uzupełnia w skórze utracone lipidy, natłuszcza ją i nawilża, a ekstrakt z aloesu zmiękcza skórę i łagodzi podrażnienia. Preparat ułatwia regenerację popękanych brodawek, a także chroni przed powstawaniem kolejnym uszkodzeń.

Karmienie piersią jest naturalną czynnością i zapewnia dziecku najlepszy rozwój, jednak może powodować dyskomfort w okolicy brodawek sutkowych ze względu na siłę ssania i działanie śliny, do której skóra nie jest przyzwyczajona. Objawia się to bólem, napięciem i pęknięciami brodawek. Aby zapobiegać i łagodzić powstałe zmiany, można stosować szereg dostępnych preparatów.

Przede wszystkim ważna jest odpowiednia technika karmienia - w tym celu możesz poprosić o pomoc specjalistę laktacyjnego.

W przypadku pojawienia się zmian można zastosować kremy i maści na brodawki zawierające m.in. lanolinę, które regenerują skórę i zabezpieczają przed dalszymi uszkodzeniami.

Poza dostępnymi pomocami, należy również pamiętać o częstym wietrzeniu piersi i odpowiedniej higienie.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 29.08.2019 12:44:46

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Na Twoje pytania w temacie pielęgnacja brodawek przy karmieniu piersią odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.