Ciśnieniomierze

Wyrób medyczny

Microlife BP A2 Basic ciśnieniomierz

Naramienny ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pulsu. Posiada czytelny wyświetlacz i pamięć ostatniego pomiaru. Ponadto przyrząd pozwala wykryć arytmię. Ciśnieniomierz jest zasilany na baterie lub zasilacz sieciowy.

Wyrób medyczny

Omron M3 Intellisense (hem-7051-E) ciśnieniomierz

Naramienny ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pulsu. Posiada czytelny wyświetlacz i wbudowaną pamięć do 60 pomiarów (z datą i godziną). Zasilany na baterie.

Wyrób medyczny

Microlife BP A1 Basic ciśnieniomierz

Naramienny ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pulsu. Posiada duży wyświetlacz i wbudowaną pamięć do 30 pomiarów (z datą i godziną). Ciśnieniomierz jest zasilany na baterie oraz posiada gniazdo zasilacza.

Wyrób medyczny

Medel Elite ciśnieniomierz

Naramienny ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pulsu. Czytelny, podświetlany wyświetlacz ułatwia odczyt osobom straszym i niedowidzącym. Przyrząd posiada dużą skalę pomiaru i pamięć 60 pomiarów. Ponadto przyrząd pozwala wykryć arytmię. Ciśnieniomierz jest zasilany na baterie lub zasilacz sieciowy.

Wyrób medyczny

Geratherm Easy Med ciśnieniomierz

Naramienny ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pulsu. Przyrząd jest prosty w obsłudze i posiada jeden duży przycisk nawigujący. Czytelny wyświetlacz ułatwia odczyt. Wbudowana pamięć pozwala na zapisów pomiarów dla 3 osób. Ponadto przyrząd pozwala wykryć arytmię. Ciśnieniomierz jest zasilany na baterie lub zasilacz sieciowy.

Wyrób medyczny

Omron M2 Basic Model 2014 (hem-7120-E) ciśnieniomierz

Naramienny ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pulsu. Posiada czytelny wyświetlacz i pamięć ostatniego pomiaru. Ciśnieniomierz może być zasilany na baterie lub zasilacz sieciowy.

Wyrób medyczny

Novama First Model: Pg-800B25 ciśnieniomierz

Naramienny ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pulsu. Posiada czytelny wyświetlacz i pamięć 90 pomiarow. Ponadto przyrząd informuje o prawidłowym założeniu mankietu i posiada alarm ruchu. Ciśnieniomierz jest zasilany na baterie lub zasilacz sieciowy.

Wyrób medyczny

Omron M2 Basic Intelli Sense (hem-7116-Ee) ciśnieniomierz

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AY).

Chorujesz na nadciśnienie i lekarz zalecił Ci prowadzenie domowego dzienniczka pomiaru ciśnienia krwi, a Ty jeszcze nie masz ciśnieniomierza? W aptece znajdziesz wiele rodzajów automatycznych ciśnieniomierzy naramiennych i nadgarstkowych.

Nowoczesne ciśnieniomierze elektroniczne, cechują się prostą obsługą oraz wysoką wiarygodnością wyników.

Kto powinien mieć ciśnieniomierz?

  • osoby chorujące na nadciśnienie i przyjmujące leki hipotensyjne, którym lekarz zalecił prowadzenie dzienniczka pomiaru ciśnienia krwi
  • osoby po zawale i z problemami kardiologicznymi, takimi jak m.in. zaburzenia rytmu serca
  • kobiety ciężarne, u których odnotowano niebezpieczne spadki ciśnienia
  • osoby cierpiące na niedociśnienie
  • osoby powyżej 60 r.ż., które mogą potrzebować doraźnego pomiaru ciśnienia, np. przy zmianie warunków pogodowych

W aptekach można spotkać także ciśnieniomierze półautomatyczne, które zaopatrzone są w specjalną gruszkę do samodzielnego pompowania mankietu, jednak obecnie są one rzadko stosowane i przeznaczone raczej dla lekarzy.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 19.02.2019 10:33:03

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Najnowsze pytania

Czy przyjmowanie leku Polpril może prowadzić do wystąpienia duszności, zapalenia oskrzeli lub obrzęku błon śluzowych nosa?
Mam 75 lat.Biore lek Polpril 10mg wystepują zaburzenia ukladu oddechowego jak dusznosć,zapalenie oskrzeli,obrzek blony sluzowej nosa.Jaki lek stosowa...
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Na Twoje pytania w temacie ciśnieniomierze odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.