---

Supremin Max cena i dostępność w aptekach internetowych i stacjonarnych

produkt dostępny bez recepty, syrop,

Butamirat (butamirate)

, Teva

Dawka:

1,5 mg/ml

Opakowanie:

150 mililitrów
w 81% aptek, od 25,19 zł do 41,67 zł

Zamienniki opakowania:

Sprawdź oferty w aptekach: 30 aptek

Dodaj i przejdź do koszyka, aby zobaczyć apteki.

29% taniej online (25,19 zł) niż stacjonarnie (35,38 zł).

Opcje dostawy: kurier, odbiór w aptece, szybki kurier miejski, automaty paczkowe.

Przewidywana wysyłka od: czwartek, 22 lut, 19:51.

od 25,19 zł
Wolt Drive
Supremin Max to lek dostępny bez recepty w postaci syropu o działaniu przeciwkaszlowym. Zawiera butamirat, który hamuje odruch kaszlowy, przez co wskazany jest do leczenia ostrego, suchego kaszlu, przebiegającego bez odkrztuszania wydzieliny. Lek przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia i osób dorosłych.

więcej: Stosowanie Supremin Max, skutki uboczne i interakcje Supremin Max

Jak działa Supremin Max?

Butamirat jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym, który poprzez ośrodkowe hamowanie odruchu kaszlowego zmniejsza częstotliwość i natężenie suchego kaszlu. Z uwagi na właściwości cholinolityczne butamirat działa także obwodowo, co polega na niewielkim rozszerzeniu oskrzeli, ułatwiającym oddychanie.

Nie używaj Supremin Max, jeśli:

  • masz nadwrażliwość lub uczulenie na składniki preparatu,
  • dziecko, u którego ma być zastosowany lek, ma mniej niż 3 lata,
  • odczuwasz objawy ciężkiego zahamowania czynności ośrodka oddechowego,
  • jesteś w I trymestrze ciąży.

Na co zwrócić uwagę przed użyciem Supremin Max?

  • Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego.
  • Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji lekarskiej.
  • Z uwagi na zawartość sorbitolu lek nie powinien być stosowany u pacjentów, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów lub rzadko występującą dziedziczną nietolerancję fruktozy.

Jak stosować Supremin Max?

Zalecane dawkowanie (chyba że lekarz zaleci inaczej):

  • u dzieci w wieku od 3 do 6 lat - 5 ml syropu 3 razy na dobę,
  • u dzieci w wieku od 6 do 12 lat - 10 ml syropu 3 razy na dobę,
  • u młodzieży w wieku powyżej 12 lat - 15 ml syropu 3 razy na dobę,
  • u dorosłych - 15 ml syropu 4 razy na dobę.

Miarka dołączona jest do opakowania leku i należy ją stosować do odmierzania dawki syropu.

Na co zwrócić uwagę podczas stosowania Supremin Max?

Jeśli pomimo stosowania leku kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, konieczna jest konsultacja lekarska.

Czy mogę łączyć Supremin Max z innymi lekami?

Jednoczesne stosowanie leków wykrztuśnych może skutkować zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych, zwiększając tym samym ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych. Należy unikać ich stosowania podczas przyjmowania leku Supremin Max.

Czy mogę łączyć Supremin Max z alkoholem?

Brak informacji na temat interakcji leku Supremin Max z alkoholem.

Czy po zastosowaniu Supremin Max mogę prowadzić pojazdy?

Podczas stosowania leku Supremin Max należy zachować ostrożność, gdyż może on powodować senność lub zawroty głowy. Należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn do czasu określenia indywidualnej reakcji organizmu na lek.

Czy mogę stosować Supremin Max będąc w ciąży?

Lek Supremin Max jest przeciwwskazany u kobiet w I trymestrze ciąży. Przed zastosowaniem leku u kobiet w II i III trymestrze ciąży należy skonsultować się z lekarzem.

Czy po zastosowaniu Supremin Max mogę karmić piersią?

Przed zastosowaniem leku Supremin Max u kobiet karmiących należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zastosowaniu Supremin Max?

Działania niepożądane wywołane lekiem Supremin Max występują rzadko (u mniej niż 1 na 1000 pacjentów, ale u więcej niż 1 na 10 000 pacjentów). Należą do nich pokrzywka, zawroty głowy, senność, nudności i biegunka.

Należy pamiętać, że wymienione objawy mogą wystąpić, ale nie muszą.

Skład Supremin Max

  • Substancja czynna: butamiratu cytrynian (1,5 mg/ml),
  • substancje pomocnicze: sodu benzoesan (E 211), niekrystalizujący sorbitol ciekły (E 420), glicerol, sacharyna sodowa (E 954), aromat pomarańczowy płynny (zawiera etanol), kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Jak przechowywać Supremin Max?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Nie należy przechowywać go w lodówce ani zamrażać. Okres ważności po pierwszym otwarciu wynosi 2 lata, ale nie dłużej niż termin ważności zamieszczony na opakowaniu.

Źródła

  • Ulotka dołączona do opakowania
  • Charakterystyka produktu leczniczego

Skład Supremin Max

  • Substancja czynna: butamiratu cytrynian (1,5 mg/ml),
  • substancje pomocnicze: sodu benzoesan (E 211), niekrystalizujący sorbitol ciekły (E 420), glicerol, sacharyna sodowa (E 954), aromat pomarańczowy płynny (zawiera etanol), kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Ostatnie wiadomości o Supremin Max

2023-04-03

Jak pokazują nasze statystyki, syrop Supremin Max jest ponownie dostępny w aptekach.

Powiadom o nowej informacji.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Najnowsze pytania o Supremin Max

Dostępność Supremin Max aptekach

Wszystkie opakowania Supremin Maxw 81% aptek

Ulotka produktu Supremin Max

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie pominąłeś ważnych szczegółów, przeczytaj ulotkę Supremin Max (szybki podgląd pliku PDF).
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Najnowsze filmy