Charakterystyka produktu leczniczego dla Actifed
syrop

produkt dostępny bez recepty

Dekstrometorfan (dextromethorphan)

+

Pseudoefedryna (pseudoephedrine)

+

Tryprolidyna (triprolidine)

Opakowanie

100 mililitrów
w 76% aptek, od 13.90 zł do 29.97
Actifed to preparat, którego substancje czynne stanowią: pseudoefedryna, dekstrometorfan oraz triprolidyna. Preparat wskazany jest w łagodzeniu objawów stanów zapalnych dróg oddechowych.

Charakterystyki produktu Actifed dla opakowania 100 mililitrów.

Wybrany dokument Actifed:
Dokument z 2021-03-26
PDF
dokument PDF dla Actifed

Podgląd dokumentu PDF Actifed

Źródło: Rejestr Produktów Leczniczych

Data ostatniej weryfikacji: 2021-03-26

Ulotki innych produktów zawierających oseltamivir

W kolejności według dostępności w aptekach.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Wersja tekstowa dokumentu

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1 CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Actifed, (1,25 mg + 30 mg +10 mg)/5 ml, syrop 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 5 ml syropu zawiera 1,25 mg triprolidyny chlorowodorku (Triprolidini hydrochloridum), 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku (Pseudoephedrini hydrochloridum) oraz 10 mg dekstrometorfanu bromowodorku (Dextromethorphani hydrobromidum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: 5 ml syropu zawiera: Etanol …………………………201,5 mg Sacharoza ……………………...2835 mg Sorbitol ………………………...1000 mg Sodu benzoesan ……………………5 mg Metylu hydroksybenzoesan ………..5 mg Czerwień koszenilowa …………...0,8 mg Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1. 3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Syrop. 4. SZCZEGÓŁOWE DANE KLINICZNE 4.1 Wskazania do stosowania Actifed wskazany jest w celu łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym górnych dróg oddechowych, w których korzystne jest podanie leku zmniejszającego przekrwienie błony śluzowej nosa, antagonisty receptora histaminowego H1 oraz leku przeciwkaszlowego. Maksymalna dawka dobowa wynosi 20 ml. Dawkowanie u pacjentów w podeszłym wieku Nie przeprowadzono szczegółowych badań dotyczących stosowania produktu Actifed u pacjentów w podeszłym wieku, ale doświadczenie wskazuje, że stosowanie dawkowania zalecanego dorosłym jest również odpowiednie u takich pacjentów. Bez zalecenia lekarza nie należy stosować produktu Actifed u pacjentów z cukrzycą, chorobą tarczycy, podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym, jaskrą lub mających trudności z oddawaniem moczu wywołane powiększeniem gruczołu krokowego. Pacjenci z następującymi chorobami (...)

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk (Google Analytics). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.