podatki1@plaska.pl (anonim, 83.14.156.)
około rok temu, Warszawa

Jakie mogą być zamienniki suplementu diety Promensil Forte?

zamiennik leku Promensil Forte zawierający ekstrakt z czerwonej koniczyny

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Preparatów, w których koniczyna czerwona jest jednym ze składników suplementów diety jest na rynku całe mnóstwo. Tych, w których stanowi jedyny składnik o właściwościach regulujących pracę organizmu jest mniej, ale i tak nie sposób wymienić ich wszystkich.

Promensil Forte (suplement diety) zgodnie z deklaracją producenta zawiera 200 mg ekstraktu (nie wiadomo czy jest to wyciąg wodny, czy alkoholowy) z czerwonej koniczyny. Przestawione przykładowe propozycje, nie są zamiennikami, tak jak dzieje się w przypadku leków, ponieważ nie zawierają identycznie tej samej dawki.

Warto udać się do najbliższej apteki i zapytać personel jakie preparaty posiadają na stanie apteki zawierające wyłącznie kończynę czerwoną lub jakie są w stanie dla Pani zamówić. Poniżej przestawiam kilka wybranych środków:

Suplement diety o nazwie "koniczyna czerwona" marki Herbapol zawiera w jednej kapsułce 184 mg ekstraktu z przedstawianego zioła. Dawkowanie zalecane przed producenta jest jednak 3-krotnie większe niż w Promensil Forte.

Innym przykładem może być suplement diety o nazwie Red Clover Blossom marki Swanson zawierający w jednej kapsułce 430 mg ekstraktu z kończyny czerwonej. Środek ten przyjmuje się raz dziennie, a w opakowaniu jest 90 kapsułek.

https://www.gdziepolek.pl/produkty/95743/swanson-red-clover-blossom-kapsulki/apteki/w-warszawie

Kolejnym może być Red Clover marki NEWFOODS - 375 mg ekstraktu z koniczyny czerwonej, z zalecanym dawkowaniem 6 kapsułek na dzień (po 2 kaps 3 razy dziennie)

https://www.gdziepolek.pl/produkty/98701/now-foods-koniczyna-czerwona-kapsulki/apteki/w-polsce

Koniczynę czerwoną można również otrzymać w aptekach w postaci herbatek do zaparzania podzielonych na torebki (fix), a także w opakowaniu zbiorczym, jak również w postaci soku.

Na polskim rynku znajdziemy wiele preparatów, które mają pomóc w objawach menopauzy. Więcej informacji może Pani odnaleźć w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/menopauza-jak-zmniejszyc-dolegliwosci