Irena (anonim, 77.114.169.)
około roku temu, Warszawa

Czy srebro koloidalne można stosować na grzybicę pieluszkową?

Czy srebro koloidalne mogę kupić w aptece i czy można je stosować na grzybice pieluszkową

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Srebro jest aktualnie składnikiem bardzo wielu produktów dostępnych w aptekach - płynów do płukania jamy ustnej, toników i mydełek do cery trądzikowej, żeli do higieny intymnej, preparatów regenerujących na skórę czy aerozoli do nosa. Srebro koloidalne jest także dostępne w postaci płynów, wskazania do ich zastosowania różnią się w zależności od produktu i producenta:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/74337/srebro-koloidalne-argentum-plyn/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/74336/srebro-koloidalne-plyn/apteki/w-polsce

W postaci, jaka mogłaby Panią interesować (do aplikacji na skórę) jony srebra zawierają preparaty takie jak Argotiab krem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/91211/argotiab-krem/apteki/w-warszawie
Dystrybutor deklaruje, że krem może być stosowany w infekcjach skóry i przy odparzeniach pupy u niemowląt (pieluszkowe zapalenie skóry).
https://argotiab.pl/krem/
czy Ranisilver maść:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/97609/ranisilver-masc/apteki/w-warszawie
Wskazania dla tego produktu to leczenie ran, stany po zabiegach proktologicznych, uszkodzenia naskórka (otarcia, zadrapania, podrażnienia skóry, wysypka pieluszkowa, odczyny alergiczne).
http://www.kadefarm.pl/produkt,6,37,ranisilver.html

Preparaty te otrzyma Pani bez recepty, jednak ze względu na fakt, że grzybica pieluszkowa jest stanem zapalnym skóry powikłanym infekcją, radziłabym wszelkie posunięcia dotyczące leczenia omawiać z lekarzem. W przypadku zdiagnozowanej grzybicy najskuteczniejsze wydaje się stosowanie leków przeciwgrzybiczych, które dobrać może lekarz w zależności od stanu skóry i wieku dziecka.

We własnym zakresie można z pewnością zadbać o prawidłową higienę - wskazana jest częsta zmiana pieluszek, a jeśli to możliwe - pozostawianie dziecka bez pieluszki. W tym czasie, aby uniknąć zabrudzeń, można korzystać z podkładów higienicznych. Warto także rozważyć rezygnację z mokrych chusteczek. Skórę można oczyszczać po prostu wodą i delikatnymi chusteczkami higienicznymi lub produktami specjalistycznymi np. emulsją Mustela Bebe Enfant Liniment, którą nakłada się wacikiem (nie wymaga spłukiwania).

Załączam link do materiału, który może okazać się przydatny:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-dla-niemowlaka