MonikA (anonim, 94.254.204.)
około roku temu, Łódzkie

Czy pojawiły się nowe informacje odnośnie daty powrotu do aptek leku Sinemet CR 200/50?

Lek miał sie pojawic w czerwcu, czy są jakieś informacje odnośnie sprzedaży?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Kontaktowaliśmy się dzisiaj z podmiotem odpowiedzialnym za obrót lekiem Sinemet CR 200/50 - firmą MSD Polska Sp. z o.o. Otrzymaliśmy odpowiedź, iż lek nie pojawi się już w ogóle na rynku aptecznym.
Ze względu na liczne problemy, produkcja oraz obrót lekiem został trwale zakończony i lek na pewno nie wróci już do aptek.

Na rynku dostępne są leki zawierające te same substancje czynne co lek Sinemet, jednak występują one w innych dawkach. Lek nie posiada zatem swojego odpowiednika, który farmaceuta mógłby wydać zamiennie w aptece. Jedynym rozwiązaniem jest ponowny kontakt z lekarzem celem modyfikacji obecnej terapii.

Wszystkie leki zawierające te same substancje czynne, jakie zawarte są w leku Sinemet CR 200/50, można znaleźć pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71325/sinemet-cr-200-50-tabletki/zamienniki

Sinemet CR to preparat zawierający w swoim składzie lewodopę i karbidopę, wykorzystywany jest w leczeniu choroby Parkinsona.

W tym momencie żadna z aptek zintegrowanych z naszym systemem nie zgłasza dostępności tego preparatu.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy od firmy MSD Polska, podmiotu odpowiedzialnego za dopuszczenie do obrotu leku Sinemet CR 200/50 orientacyjna data powrotu leku do aptek miała nastąpić po 28 czerwca 2019 roku.
28 czerwca to piątek, leki na ogół nie są dostarczane do hurtowni w weekendy, część aptek również wtedy nie pracuje. Tak jak napisałam wcześniej, jest to data orientacyjna i nie oznacza, iż lek pojawi się w poniedziałek w aptekach.
Nie kontaktowaliśmy się jeszcze w tej sprawie z producentem, ponieważ czekamy co wydarzy się po 28 czerwca. Poza tym nie otrzymamy odpowiedzi w dni wolne od pracy.

Jak tylko lek pojawi się w aptekach lub otrzymamy jakiekolwiek informacje odnośnie jego ponownej dostępności, zamieścimy informację pod tym postem. Jego dostępność będzie można śledzić pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71325/sinemet-cr-200-50-tabletki/apteki/w-polsce

Przesyłam także linki do naszych artykułów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71325/sinemet-cr-200-50-tabletki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/drzenie-rak-czy-to-choroba-parkinsona
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach