Mietek (anonim, 78.88.220.) Warszawa 2 lata temu

Jak podać dawkę 0,25 z ozempicu 0.5 mg ?

Jak podać dawkę 0,25 z ozempicu 0.5 mg ?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

W odpowiedzi na duże zainteresowanie pacjentów, w aptekach pojawił się nierefundowany lek Ozempic z importu równoległego. Dostępność leku w aptekach można sprawdzić tutaj:

Ozempic 0,5 mg

https://www.gdziepolek.pl/produkty/99258/ozempic-iniekcja/apteki?pvid=275329

Ozempic 1 mg

https://www.gdziepolek.pl/produkty/99258/ozempic-iniekcja/apteki?pvid=275351

Małgorzata Bekier Farmaceutka

2 lata temu

Teoretycznie penem 0,5 mg możemy podać jedynie dawkę 0,5 mg. Producent nie przewiduje możliwości odmierzania mniejszej dawki leku na tym penie, dlatego aby podać 0,25 mg trzeba mieć pen 0,25 mg, a żeby podać 0,5 mg - pen 0,5 mg.

W praktyce pacjenci dzielą dawki i odmierzają mniejszą dawkę na tzw. "kliki", czyli liczą ile kreseczek jest przy nakręcaniu pełnej dawki i później ustawiają pokrętło w połowie. Nie jest to jednak metoda, która gwarantuje, że podana dawka będzie taka, jak powinna i nie jest to rozwiązanie rekomendowane przez producenta. Dlatego najwygodniej dla Pani jest używać pena 0,25 mg.

Odpowiedź na podobne pytanie znajduje się pod tym linkiem: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/56763/victoza-jak-podac-0-25-mg-z-pena-z-lekiem-ozempic-1-mg

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły