Asia Szczepańska (anonim, 185.48.129.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Gdzie kupię Citropepsin lub zamiennik tego leku?

Dzień dobry. Poszukuję Citropepsin , dla dziecka 3,5 roku z brakiem apetytu. Czy ten syrop już jest wycofany z produkcji/sprzedaży? Co może Pan/Pani polecić w zamian?
Pozdrawiam,

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Informacje na temat braku dostępności leku Citropepsin i ewentualnych zamienników można uzyskać z odpowiedzi udzielonej w tym miejscu - https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/5304/citropepsin-czy-istnieje-zamiennik-citropepsin

Przy braku łaknienia, z produktów o statusie leku można polecić Multi Sanostol. Syrop ten ma liczne wskazania:
- zapobieganie i leczenie niedoborów witaminowych w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminy,
- utrata apetytu,
- skłonność do częstych infekcji,
- okres wzrostu i rozwoju,
- stany wyczerpania fizycznego i psychicznego oraz przemęczenie,
- obniżona zdolność koncentracji,
- okres rekonwalescencji po przebytych chorobach oraz antybiotykoterapii,
- w celu poprawy ogólnej kondycji organizmu.

Podawać go można od 1 roku życia. Należy zwrócić uwagę, że jest to preparat wielowitaminowy i nie powinien być łączony z innymi tego typu produktami bez wcześniejszego sprawdzenia, czy łączne dawki nie zostały przekroczone.

Od 3 roku życia można również podawać preparaty o nazwie NutriKid Multifiber, które stosuje się w niedożywieniu spowodowanym brakiem apetytu, częstymi chorobami, antybiotykoterapią lub biegunkami i zaparciami. NutriKid to odżywczo-kompletna, wzbogacona o błonnik, wysokoenergetyczna i gotowa do spożycia - płynna dieta w butelce o pojemności 200 ml. Występuje w dwóch smakach truskawkowym i czekoladowym.

Brak apetytu warto byłoby skonsultować z lekarzem pediatrą, aby mógł dokładniej przyjrzeć się temu problemowi u Pani dziecka.