Je prends le premier mois de pilules et d’activation. La deuxième semaine, je vomissais, j’ai pris une pilule à 16 heures - j’ai vomi à 22 heures à cause du vin chaud et d’une intoxication alimentaire. Dans la dernière pilule de la troisième ampoule (hier), j’ai vomi à cause de la consommation d’alcool à 1/2 heure (j’ai pris la pilule à 16 heures).
Aujourd’hui, j’ai pris ma première pilule placebo et je n’ai pas mes règles, dois-je m’inquiéter ? Avec un partenaire, nous finissons généralement par avoir des relations sexuelles avec le final au milieu ? Y a-t-il quelque chose à craindre ?
* champ obligatoire
* champ obligatoire
Produits suggérés
Espace pour votre produit
Angelika Talar-Śpionek Pharmacien, Éditeur
4 années il y a
Wymioty na więcej niż 3-4 godziny po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej nie zmniejszają jej skuteczności. Być może w Pani przypadku nie jest wskazane łączenie środka antykoncepcyjnego z alkoholem i należy unikać takiego połączenia.
Jeśli chodzi o skuteczność terapii - została ona zachowana.
W pierwszych ok. 3 miesiącach stosowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienie z odstawienia może być nieregularne, może wystąpić później lub wcale. Mogą pojawiać się również krwawienia i plamienia śródcykliczne. Jest to okres adaptacyjny, gdy organizm przyzwyczaja się do podaży hormonów. Nie oznacza to natomiast, iż lek nie działa.
Załączam linki do pomocnych materiałów:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/blog/edukacja-ciazowa-o-co-pacjenci-anonimowo-pytaja-farmaceutow