В среду я передал табличку с виноградной лозой. В четверг, принимая таблетку, я увидела, что накануне я не принимала и приняла две. Правильно ли я поступил?
* обязательное поле
* обязательное поле
Рекомендуемые продукты
Место для вашего продукта
Ewa Pilch Фармацевт, Редактор
4 года назад
W przypadku, gdy pominęła Pani tabletkę z trzeciego tygodnia, a następnie ją Pani uzupełniła należy pominąć stosowanie tabletek placebo i bezpośrednio przejść do nowego opakowania. Jest to postępowanie niezależne od wystąpienia plamienia.
W przypadku, gdy jest to jedno z pierwszych opakowań stosowanych przez Panią, plamienie może występować. Mogą pojawiać się również nieregularne krwawienia. Natomiast, jeżeli stosuje Pani lek dłużej niż 6 miesięcy, zaleca się konsultację z ginekologiem, który po badaniu pomoże określić przyczynę plamienia.
Więcej o plamieniach i krwawieniach przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej znajdzie Pani w filmie:
Plamienie wystąpilo przed ominięciem tabletki i trwało 3 dni. Czyli nawet w takiej sytuacji ominąć ?
Ewa Pilch Фармацевт, Редактор
4 года назад
W takim przypadku należy pominąć przyjmowanie tabletek zielonych i od razu rozpocząć nowy blister leku Vines.
Pominięcie tabletki mogło spowodować wystąpienie nietypowego plamienia.
O tym, jak prawidłowo stosować antykoncepcję pisaliśmy w artykule: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
Angelika Talar-Śpionek Фармацевт, Редактор
4 года назад
Tak, przyjęcie dodatkowej tabletki zmniejsza ryzyko obniżenia skuteczność antykoncepcji.
Jeśli sytuacja dotyczyła tabletki z pierwszego tygodnia w danym blistrze, wówczas konieczne jest dostosowanie dodatkowej formy antykoncepcji w postaci prezerwatywy przez kolejne 7 dni przyjmowania tabletek. Jeśli podczas 7 dni poprzedzających pominięcie pierwszej tabletki doszło do stosunku, należy rozważyć możliwość zajścia w ciążę.
Jeśli była to tabletka z 2-tygodnia. Jeżeli w ciągu 7 dni poprzedzających pominięcie pierwszej tabletki, tabletki przyjmowano prawidłowo, nie jest konieczne stosowanie jakichkolwiek dodatkowych metod antykoncepcyjnych.
Jeśli była to tabletka z ostatniego tygodnia - należy dokończyć przyjmowanie tabletek aktywnych, następnie 4 ostatnie (placebo) wyrzucić i od razu rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania.
Załączam link do ulotki leku, gdzie jest to szczegółowo wyjaśnione:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane/ulotka/195614