Здравствуйте, я принимаю противозачаточные таблетки не давно, и мой вопрос в том, могу ли я прекратить их прием через год, и хочу добавить, что у меня есть половой акт и я не хочу беременеть... но должен ли я принимать эти таблетки все время?
* обязательное поле
* обязательное поле
Рекомендуемые продукты
Место для вашего продукта
Olga Sierpniowska Фармацевт
4 года назад
Może Pani zakończyć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po roku, jeśli taka jest Pani wola. Wówczas najlepiej dokończyć bieżące opakowanie leku i nie zaczynać nowego. Z zakończeniem przyjmowania doustnej antykoncepcji ustaje ochrona przed ciążą.
Jeśli jest Pani aktywna seksualnie i nie chce Pani zajść w ciążę, to nie ma innego sposobu, aby jej zapobiec, jak stosowanie skutecznej metody antykoncepcji. Do Pani decyzji pozostaje, czy chce Pani stosować tabletki, prezerwatywę czy też inną metodę. Tabletki będą Panią chronić przed nieplanowanym zapłodnieniem tylko tak długo, jak długo będzie je Pani systematycznie i prawidłowo zażywać.
Załączam dodatkowe informacje: