---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Patrycja (anonim, 194.33.77.) Warszawa 2 lata temu

Witam dziś przyjęłam pierwsza dawkę ozempic 0,25 nie poczułam żad...

Witam dziś przyjęłam pierwsza dawkę ozempic 0,25 nie poczułam żadnego ukucia a w penie nie ubyło płynu i moje pytanie czy powinno ubyć? Bo mam wrażenie że nie podalam sobie leki pod skórę.

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Małgorzata Bekier Farmaceutka

2 lata temu

Jeśli użyła Pani krótkiej i cienkiej igły (np.o długości 4 mm / 6 mm i o grubości ścianek np. 33G) to ukłucie mogło nie być dobrze wyczuwalne. Ubycie takiej małej ilości roztworu, który przypada na dawkę 0,25 mg może nie być widoczne w okienku wstrzykiwacza.

Jeśli przed podaniem leku odmierzyła Pani odpowiednią dawkę leku (nastawiając pokrętłem wstrzykiwacza odpowiednią liczbę w okienku dawki), to jest małe prawdopodobieństwo, że lek się nie podał. Zawsze warto w przyszłości, przed podaniem leku, sprawdzić drożność igły.

Przed pierwszym wstrzyknięciem przy użyciu każdego nowego wstrzykiwacza, należy sprawdzić przepływ.

Jak sprawdzić drożność igły?
Obrócić pokrętło nastawiania dawki do pozycji, w której licznik dawki będzie pokazywał symbol sprawdzania przepływu (kropeczka/kreseczka).

Trzymać wstrzykiwacz igłą skierowaną do góry. Wcisnąć przycisk podania dawki i przytrzymać go do momentu, kiedy licznik dawki powróci do pozycji 0. Wartość 0 musi zrównać się ze wskaźnikiem dawki. Na końcu igły powinna pojawić się kropla roztworu. Wtedy mamy pewność, że igła jest drożna i cała dawka zostanie podana.

Po każdym wstrzyknięciu należy zdjąć igłę i przechowywać wstrzykiwacz bez nałożonej igły. Może to zapobiec blokowaniu się igieł, zanieczyszczeniu, zakażeniu, wyciekaniu roztworu i niedokładnemu dawkowaniu.

Nie ma Pani pewności czy lek się odpowiednio podał i zastanawia się czy podać kolejną dawkę? Może to spowodować, że zamiast dawki 0,25 mg zostanie podana dawka 0,5 mg (jeśli jednak poprzednia została podana), a to może skutkować wystąpieniem działań niepożądanych lub ich nasieleniem.

Jeśli dawka się faktycznie nie podała, a jest to początek terapii, to w tym przypadku rozpocznie Pani terapię podając lek w kolejnym zaplanowanym dniu.

Zostawiam link do kategorii z igłami, w której opisane są kwestie, które mogą Panią zainteresować: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/igly-do-penow-peny-nakluwacze-i-lancety

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

    Specjaliści

    Telekonsultacje
    E-wizyta
    Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
    Umów telekonsultację