Seit einem Monat nehme ich Vibin-Tabletten für Akne und auf einmal habe ich einen Ausschlag auf meinem Gesicht oder die Haut reinigt oder gibt es ein Problem mit den Tabletten ?
* Pflichtfeld
* Pflichtfeld
Vorgeschlagene Produkte
Platz für Ihr Produkt
Katarzyna Domagała Apotheker
4 Jahre vor
W pierwszych 3-6 miesiącach przyjmowania leku antykoncepcyjnego organizm dostosowuje się do podawanej mu dawki hormonów i jest to tzw. okres adaptacyjny. W tym czasie mogą wystąpić różnego rodzaju działania niepożądane, np. trądzik, które u większości pacjentek mijają po ok. 3 miesiącach stosowania - nie ma to nic wspólnego z oczyszczaniem się skóry.
Należy jednak pamiętać, że reakcja organizmu na hormony jest bardzo indywidualna i u niektórych pacjentek trądzik jest skutkiem ubocznym stosowania tabletek, który nie mija.
W takiej sytuacji po zakończeniu 3 opakowania powinno się porozmawiać z lekarzem:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane