Tadziulos (anonim, 188.0.32.)
około 3 lat temu, Warszawa

Czy istnieje zamiennik maści Protopic bez recepty?

Witam,chodzi mi o jakiś zamiennik maści Protopic bez recepty i tańszy o podobnym składzie głównie chodzi mi o plamy (bielactwo)

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziekujemy za tę informację.

Kita (anonim, 37.47.31.)
około 5 miesięcy temu

Krem Zoxiderm jest dobry na łojotokowe zapalenie skóry. Koszt około 30zl za tubkę 30ml. Stosowałam raz dziennie bardzo cienką warstwę i pomogło mi w 5 dni. Miałam zmiany łojotokowe przy nosie, myślałam, że to początki trądzika różowatego a dermatolog stwierdziła że to łojotokowe zapalenie skóry. Przepisała właśnie Zoxiderm. To jest bez recepty w każdej aptece.

Dobór odpowiedniego preparatu na łojotokowe zapalenie skóry wymaga konsultacji z dermatologiem. Bez fizykalnych oględzin nie dobierzemy Pani preparatu, w dodatku bez recepty.

agjo (anonim, 185.241.252.)
około 6 miesięcy temu

A jaki jest krem, maść do kupienia bez recepty, lib w drogierach do skóry twarzy zapalenie łojtkowe i skłonnej do tego?

Zauważyliśmy, że maść Protopic 0,1% oraz 0,03% w opakowaniach 30 g powoli wraca do aptek:
Ich dostępność można śledzić pod tym linkiem:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/64891/protopic-masc/apteki/w-polsce?pvId=106198
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/64891/protopic-masc/apteki/w-polsce?pvId=104771

Zgodnie z informacjami otrzymanymi przez nas w dniu dzisiejszym od lokalnego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego, Protopic 0,1% oraz Protopic 0,03% w opakowaniach po 30 g mają pojawić się w hurtowniach od 15 lipca 2019 roku, natomiast Protopic 0,1% i 0,03% w opakowaniach po 10 g za miesiąc, czyli około połowy sierpnia.

Witam, maść Protopic to lek na receptę często zalecany przez lekarzy łącznie z naświetlaniem przy leczeniu bielactwa. Niestety preparat ten nie ma odpowiedników. Nie jest też lekiem refundowanym, więc jego cena może się różnić w aptekach - warto sprawdzić na naszym portalu lub popytać w aptekach, bo różnice w cenie mogą być znaczne.
Bez recepty nie są dostępne preparaty o składzie podobnym do maści Protopic.

Leczenie bielactwa wymaga konsultacji z lekarzem. Maści, które pomagają w przypadku bielactwa nie jest zbyt wiele, ale warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym o ewentualnej zamianie maści Protopic na tańszy specyfik.
Lekarz prowadzący, znając Pana dolegliwości i objawy oceni, czy jest możliwe zastosowanie innego leku.

Pozdrawiam serdecznie,