Eliza (anonim, 178.235.187.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jakie są przeciwwskazania do stosowania preparatów z kadzidłowcem?

Witam. Mam zespół jelita drażliwego. Przeczytałam, że na złagodzenie objawów jest świetny lek o nazwie Colilen firmy Aboca. W jego składzie jest kompleks molekularny z żywic kadzidłowca. Ja mam obfite miesiączki i wyczytałam, że kadzidłowiec jest przeciwwskazaniem przy tego typu dolegliwościach. Czy pomimo tego mogę ten lek przyjmować, czy taka ilość kadzidłowca mi nie zaszkodzi. Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie znalazłam rzetelnych źródeł potwierdzających, że stosowanie preparatów zawierających żywice z kadzidłowca (Boswellia serrata) jest przeciwwskazane u kobiet zmagających się z problemem obfitych krwawień menstruacyjnych.

Co więcej, w literaturze można znaleźć wyniki randomizowanych badań, które wykazały pozytywny wpływ olejożywicy z kadzidłowca i korzenia imbiru lekarskiego we wspomaganiu leczenia zaburzeń związanych z obfitym miesiączkowaniem.

Producent wyrobu medycznego Colilen IBS w informacjach na temat środków ostrożności nie wspomina o tym, że jego stosowanie jest przeciwwskazane u kobiet cierpiących na obfite krwawienia miesiączkowe.

Reasumując, stosowanie wspomnianego przez Panią preparatu wydaje się być bezpieczne.

Zachęcam do lektury artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/3-kroki-do-zdrowych-jelit
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zespol-jelita-drazliwego-z-pamietnika-pacjentki