Smolec313 (anonim, 5.173.64.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy jeśli zapaliłam papierosa po tygodniu, to mogę wrócić do stosowania Recigar?

Brałam recigar tydzień czasu , w niedziele zapaliłam i teraz nie wiem czy mogę wrócić do stosowania jego , lub zastąpić go innym lekiem takim jak desmoksan . Proszę o pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z dokumentacją leku Recigar: "Osoba paląca powinna całkowicie zrezygnować z palenia najpóźniej 5. dnia po rozpoczęciu leczenia. Osoba, która zrezygnowała z palenia, w żadnym przypadku nie może pozwolić sobie na zapalenie nawet jednego papierosa. Od tego zależy trwałość uzyskanego wyniku leczenia. Jeżeli rezultat terapii jest niezadowalający, należy przerwać leczenie i po upływie 2 do 3 miesięcy rozpocząć leczenie ponownie".

Z Pani wpisu wynika, że kuracja została przerwana, ponieważ zapaliła Pani w niedzielę, a jest środa. W tej sytuacji najlepiej zastosować się do wytycznych z ulotki - należy odczekać i spróbować ponownie. Oczywiście w międzyczasie może Pani przestać palić lub ograniczyć istotnie palenie bez wspomagania się farmakologicznego.

Warto także zwrócić uwagę, że: "Lek Recigar powinny przyjmować tylko osoby z poważnym zamiarem odzwyczajenia się od palenia tytoniu. Przyjmowanie leku i kontynuacja palenia tytoniu może doprowadzić do nasilenia działań niepożądanych nikotyny". Dobrze byłoby przeanalizować sytuację, z powodu której sięgnęła Pani po papierosa - być może dało się jej uniknąć?

Desmoxan zawiera dokładnie ten sam składnik aktywny - cytyzynę, w identycznej dawce. Zmiana produktu teraz nie ma więc uzasadnienia. Zapisy w dokumentacji leku Desmoxan są analogiczne.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-skutecznie-rzucic-palenie
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/rzucanie-palenia
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-rzucanie-palenia