Ania (anonim, 78.11.67.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy po leku Provera może nie wystąpić krwawienie?

Witam. Czy brak miesiączki po odstawieniu leku Provera jest niepokojące? Dziś jest 34 dzień cyklu i brak miesiączki

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

Moim zdaniem, nie jest to kreska potwierdzająca ciążę. W przypadku, gdyby zaszła Pani w ciążę (co potwierdziłoby badanie beta-hCG z krwi) te dwie kreski byłyby co najmniej tak samo intensywne.

Prawdopodobnie widzi Pani jedynie miejsce przeznaczone do związania podjednostki beta hormonu gonadotropiny kosmówkowej. W tym miejscu powinien ukazać się ewentualny wyraźny wynik pozytywny.

W przypadku, gdy ma Pani jeszcze jakieś wątpliwości to zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem. Występowanie skąpych krwawień miesiączkowych również powinno zostać skontrolowane na wizycie lekarskiej.

Bogusia
około miesiąca temu

i rozebrałam test i zobaczyłam coś takiego

Bogusia
około miesiąca temu

tutaj dzisiejszy test rozwiał moje wątpliwości..

Jeśli nadal ma Pani jakiekolwiek wątpliwości należy skontaktować się z ginekologiem.

Bogusia (anonim, 78.133.206.)
około miesiąca temu

To w takim razie dlaczego moja szyjka macicy jest położona bardzo wysoko i jest wilgotno w pochwie. Jestem po plamieniach, skąpej miesiączce więc powinna być nisko.
Nie wiem czy mam powtarzać jakiekolwiek testy ciążowe czy temat ciąży już wykluczyć.

około miesiąca temu

Do @ Bogusia:

Również w takim przypadku wykonane testy ciążowe są wiarygodne i nie jest Pani w ciąży.

Bogusia (anonim, 5.173.228.)
około miesiąca temu

A co jeżeli nie pamiętam kiedy był ostatni stosunek ale pamiętam tyle że na pewno jakoś w środku bądź pod koniec grudnia?

około miesiąca temu

Lek Provera stosuje się m.in. w zaburzeniach miesiączkowania. Substancja czynna preparatu wpływa regulująco na cykl miesiączkowy.

Zakończenia stosowania preparatu może spowodować nawrót choroby podstawowej (np. zaburzeń miesiączkowania), co może wpłynąć na wtórny brak miesiączki. Zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem.

Do @Bogusia:

Na intensywność krwawień miesiączkowych wpływają różne czynniki (m.in. czynność ciałka żółtego). Występowanie skąpych krwawień miesiączkowych powinno zostać skonsultowane na wizycie lekarskiej.

Każdy niezabezpieczony stosunek powoduje, że jest ryzyko zajścia w ciążę. W przypadku, gdy współżyła Pani ostatni raz w połowie grudnia, a wykonane testy ciążowe są negatywne, nie jest Pani w ciąży. Wykonane oznaczenie beta-hCG z krwi również wskazuje na brak ciąży.
Testy ciążowe wskazują ewentualną ciążę już ok. 10-14 dni od stosunku.

Jeżeli krwawienie znów będzie skąpe, zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem.

Bogusia (anonim, 31.60.58.)
około miesiąca temu

Mam 18 lat.proszę o odpowiedź :(Od zawsze moje miesiączki były bardzo obfite ze skrzepami a teraz od grudnia mam bardzo skąpe plamienia. W styczniu tylko jeden dzień miałam dość obfity a potem znów plamienia. Każda miesiączka teraz rozpoczyna się od śluzu z krwią i tak pozostaje. Krew jest raczej bardzo jasna, iskrawa a zawsze miałam ciemna. Pod koniec miesiączki miałam brązowy śluz. Bóle menstruacyjne mam również inne. Z chłopakiem współżyłam na początku grudnia i w środku grudnia. Później były tylko pettingi. Myślałam, że jestem w ciąży ponieważ na piersiach i brodawkach mam żyły, bardziej brązowe i powiększone. Bolą mnie też jajniki od czasu do czasu i chyba mam lekko większe podbrzusze. W sylwestra tak bolały mnie jajniki, że płakałam przed dwie godziny. Testy ciążowe różnych firm robiłam i wychodziły negatywne, chodź raz wyszła blada kreska to poszłam na bete i wyniosła <1.10mlU/ml. Teraz jak robię testy ciążowe to też wychodza chyba negatywnie chodź moim zdaniem widać cień cienia kreseczki drugiej. Na becie byłam 13 i 29 stycznia oraz 11 lutego i wyszła taka sama <1.10mlU/ml. Czy mam nadal martwić się ciąża?